Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Paul Walker by oslavil 47 let: Hvězda Rychle a zběsile měla slabost pro mladší ženy

Paul Walker by oslavil 47 let: Hvězda Rychle a zběsile měla slabost pro mladší ženy
Zdroj:
+ Dalších 26 fotografií
galerie
Před sedmi lety svět filmu ztratil jednoho z nejtalentovanějších herců Hollywoodu. Paul Walker (†40) nebyl jen modrooký hezounek a hvězda filmové série Rychle a zběsile. Byl i nadšeným surfařem, milujícím otcem i člověkem, který měl srdce na pravém místě. Legenda, která milovala rychlá auta, by dnes slavila 47. narozeniny. Co jste o něm možná nevěděli?

Do světa filmu se Paul Walker dostal přes modeling, kterému se věnoval už na střední škole. Svou první reklamu ale natočil už o mnoho dříve - jako batole účinkoval v reklamě na plenky Pampers. Paul ale nebyl jen herec a model s hezkou tváří...

Fascinoval ho oceán

Na střední škole Paulovi učarovala podmořská biologie, kterou se rozhodl studovat na vysoké škole. Láska k tomuto oboru u něho přetrvala do doby, když už hrál ve filmech. Byl členem správní rady nadace Billfish, která sleduje zdraví oceánu na celém světě. V roce 2010 pokračoval v mnoha projektech včetně chytání a značkování žraloků bílých u pobřeží Mexika.

Paul se také nechal slyšet, jak moc ho uklidňuje surfování v oceánu. "Oceán je tak velkolepý, klidný a úžasný. Zbytek světa pro mě zmizí, když jsem na vlně," prohlásil kdysi.

Líbily se mu mladší ženy

I když svou jedinou dceru Meadow (21) měl se stejně starou Rebeccou Soteros, ve svých třiatřiceti letech začal randit s teprve šestnáctiletou Jasmine Pilchard-Gosnell. Ta byla Paulovou partnerkou až do jeho smrti.

Paul se věnoval charitě

Herec měl srdce na pravém místě. To dokazoval fakt, že pravidelně finančně přispíval na různé charitativní projekty. Pomáhal chilským obětem po zemětřesení i obětem zemětřesení na Haiti. Sám v roce 2010 založil po návštěvě Haiti nadaci s názvem Reach Out Worldwide. Organizace se specializuje na poskytování základních životních potřeb a lékařské pomoci pozůstalým v oblastech postižených katastrofou. Paradoxem bylo, že zemřel cestou z charitativní akce, která měla za cíl získat peníze pro oběti filipínského tajfunu.

Poslední den jeho života

30. listopadu 2013 kolem 15:30 Walker a Roger Rodas odjížděli z charitativní akce. Rodas řídil Porsche Carrera GT velkou rychlostí po ulicích Santa Clarity v Kalifornii. Vůz naboural do betonového patníku a později do dvou stromů. Porsche začalo ihned hořet. Rodas podlehl několika zraněním. Walker zemřel v důsledku rozsáhlých poranění orgánů a kvůli masivnímu popálení.

Jejich těla byla spálena natolik, že bylo obtížné oba identifikovat. Policie uvedla, že za nehodou byla nepřiměřená rychlost.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy