Paul Walker zahynul při havárii v roce 2013. Tehdy se svým kamarádem, automobilovým závodníkem Rogerem Rodasem mířili z charitativní akce konané na pomoc obětem tajfunu Haiyan. Rodas se ujal řízení, ale ve vysoké rychlosti ztratil nad vozidlem kontrolu a v klidné průmyslové části města Valencia v Kalifornii havaroval.

Když došlo k nárazu, automobil byl v podstatě rozpůlený. Prostor pro cestující vpředu se oddělil od části, kde byla palivová nádrž a motor. Walker byl zaseknutý mezi nimi. Měl zlomená žebra, klíční kost a paži. Kdyby vůz nezačal hořet, s největší pravděpodobností by přežil.

Rodas byl na místě mrtvý. U havárie byl přítomný i jeho osmiletý syn, který se snažil otce ven z hořícího auta dostat. Boj to byl ale předem prohraný a malý chlapec tak viděl na vlastní oči svého otce umírat v plamenech.

Paul Walker byl rodákem z kalifornského města Glendale, jeho matka byla modelka a otec podnikatel. Do povědomí diváků se poprvé zapsal snímkem Varsity blues v roce 1999. O dva roky později si zahrál v první části filmové série Rychle a zběsile. Svou úlohu Briana O’Connera si následně zopakoval i v dalších čtyřech dílech.