Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Paul McCartney slaví 78. narozeniny: Legendární Brouk zavzpomínal na svou první zkušenost s LSD

Paul McCartney
Zdroj: archiv Paula McCartneyho
+ Dalších 8 fotografií
narozeniny
Zpěvák a kytarista Paul McCartney sfoukne letos už 78 svíček na dortu. Zamlada pěkně řádil. Člen oblíbené britské skupiny The Beatles si užíval slávy v době, kdy bylo užívání drog mezi lidmi populární. On sám zavzpomínal na svou první zkušenost s LSD, kterou měl poprvé s Johnem Lennonem. Toho si prý představoval jako krále.

Paul McCartney se narodil 18. června 1942 v Liverpoolu. Matka zemřela na rakovinu prsu, když bylo Paulovi 13 let. V dětství mu otec koupil první kytaru, a protože ho chtěl po smrti matky zbavit negativních myšlenek a sám dříve hrál na trubku a klavír v jazzové kapele, dával Paulovi první lekce hudby sám.

Na škole Liverpool Institute poznal George Harrisona a začali se spolu učit na kytaru. Později se na pouti poznal s Johnem Lennonem, který oba přibral do kapely Quarry Men. Ta se v roce 1960 proslavila pod novým názvem The Beatles a započala její cesta za celosvětovou slávou.

Paul McCartney a LSD

Bylo všeobecně známo, že Paul a John Lennon byli skvělými kamarády, které pojilo silné pouto a vzájemně se hudebně inspirovali. Proto není divu, že první zkušenost s LSD prožil McCartney právě s Johnem. „Dívali jsme se jeden druhému do očí, udržovali jsme velmi silný a dlouhý oční kontakt. Bylo to úžasné, jako bychom se jeden do druhého vtělili. Šílená zkušenost, ze které jsem byl unesen,“ popsal hudebník ve své biografické knize pojmenované po něm samotném.

Uvědomuje si ale, že LSD má i negativní účinky. „Začnete se sami sebe ptát, jak se po takovém zážitku vrátíte do normálního života, zda je to vůbec možné. Ale ono to možné není,“ vysvětlil Paul McCartney. „Chodil jsem po zahradě, chůze mě unavovala, ale musel jsem. John jen tiše a klidně seděl a já jsem si ho představoval jako krále, vládce všeho bytí,“ doplnil.

Dojezd

Po zhruba pěti hodinách chůze byl McCartney už moc vyčerpaný a chtěl si jít lehnout. „John se mě ptal, proč jdu do postele, když stejně neusnu. Já jsem to věděl, ale prostě jsem si potřeboval jít lehnout. Z tripu se nevyspíte, tak jsem prostě ležel v posteli a halucinoval,“ dodal Paul. Ten dnes už s drogami neexperimentuje, je si ale stoprocentně jistý tím, že na svůj první výlet do říše LSD rozhodně nezapomene.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy