Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Paul McCartney se pustil do Číňanů: Pojídání netopýrů je středověké, přestaňte s tím

Paul McCartney se pustil do Číňanů: Pojídání netopýrů je středověké, přestaňte s tím
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
koronavirus
Člen někdejší skupiny Beatles, sir Paul McCartney (77), se pustil do Číňanů. V rozhovoru pro stanici SiriusMX řekl, že jezení netopýrů považuje za středověké a přirovnal ho k otroctví a atomovým bombám. Tvrdí, že pokud čínskou vládu nepřesvědčí o zákazu požívání těchto zvířat pandemie koronaviru, tak ji nepřesvědčí už nic.

Paul McCartney, člen slavné britské kapely Beatles, promluvil v rádiu o koronaviru a o tom, co ho způsobilo. Muzikantova konverzace s moderátorem se soustředila na trh se zvířaty a na to, zda koronavirus skutečně pochází z marketu ve Wu-chanu.

McCartney se kromě muziky v posledních letech proslavil i tím, že se velmi angažuje v ochraně zvířat. Téma koronaviru a jeho možného původu ho proto rozohnilo. „Kdokoliv je za tuto situaci zodpovědný, je ve válce se samotným světem,“ řekl v rádiu.

„Přiznejme si, že pojídání netopýrů je poněkud středověké. To by mohly z Číny rovnou lítat atomové bomby, svět by to ovlivnilo stejně,“ rozvášnil se Paul v rozhovoru. Poté, co si čínská vláda uvědomila, že to nejhorší má za sebou, začala postupně rozvolňovat opatření a trhy se zvířaty jsou opět v provozu. Podle McCartneyho je tohle ten správný čas si uvědomit, že je třeba přestat pojídat netopýry.

Netopýři jako otroctví

Poznámka, že zákaz pojídání netopýrů by mohl spoustu Číňanů naštvat, Paula McCartneyho rozzlobila. „Chápu to, lidé to tam dělají už dlouhá léta a prostě to tak podle nich má být, ale to samé se říkalo i o otroctví. S některými věcmi se zkrátka jednou přestat musí,“ doplnil.

Související články

Další články