Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Patřím do Guinessovy knihy rekordů: Lucie Borhyová promluvila o letech na Nově

Zdroj: instagram.com
+ Dalších 21 fotografií
25 let Novy
Televize Nova slaví 25 let. Lucie Borhyová (40) patří mezi její stálice, na této televizní stanici působí už 22 let a moderátorkou Televizních novin se stala v pouhých 20 letech. O svém působení na Nově a krušných začátcích promluvila pro server blesk.cz.

Lucii Borhyovou mohou diváci v Televizních novinách vídat už neuvěřitelných 20 let. Jen málokdo ale ví, že než začala moderovat, byla na Nově holkou pro všechno. Žena, která začínala jako pomocná redaktorka, se během krátké chvíle vypracovala na pozici moderátorky nejsledovanějších zpráv v Česku.

Lucie se do televize Nova dostala náhodou. Studovala Vyšší odbornou školu publicistiky, která sídlila ve Spálené ulici v centru Prahy, a Nova měla sídlo hned za rohem. Nejznámější moderátorka Česka tehdy potřebovala jen praxi v televizi, aby dostala razítko do indexu. Ačkoliv ji už na recepci odmítli s tím, že na praxe běžně nikoho neberou, nechala tam životopis a z Novy se jí během dvou týdnů skutečně ozvali. Tehdy ještě Lucie netušila, že se Nova stane jejím druhým domovem.

Tak mladičká moderátorka, jakou byla tenkrát Lucie, se v televizi jen tak neviděla. „Tenkrát se říkalo, že bych mohla být klidně zapsaná v Guinessově knize rekordů jako nejmladší moderátorka v televizním zpravodajství na světě,“ sdělila Borhyová.

Ačkoliv se říkalo, že Lucie dělala asistentku Vladimírovi Železnému, pravda je jiná. Ve skutečnosti začínala jako pomocná redaktorka a byla holkou pro všechno. Kdykoliv bylo potřeba něco přinést, zjistit, vytisknout, či zařídit, byla to právě ona, kdo se úkolu ujal. „Musím říct, že to byla výborná škola, člověka to naučilo pohybovat se ve zpravodajství,“ sdělila o svých začátcích.

V televizi pracovala zhruba rok než přišla nabídka k moderování zpráv. S Reyem Korantegem ji dalo dohromady tehdejší vedení a jak je vidět, špatné rozhodnutí to rozhodně nebylo. Nabídka navíc přišla v době, kdy se část televize s Vladimírem Železným se stěhovala na Barrandov.

Lucie a Rey moc času na zkoušení neměli. „Začali jsme zkoušet zhruba v červnu 1999, takže jsem byla opravdu naprosto nezkušená před kamerou. A byla jsem dost ve stresu, abych se naučila všechno, co musí moderátor umět,“ sdělila Borhyová. Před kamerou se v Televizních novinách poprvé ukázala 5. srpna 1999. „Dodnes si pamatuju, jak jsem byla strašně nervózní a bála jsem se, že až se rozsvítí červené světlo, tak nepromluvím. A všichni jsme navíc věděli, že to musí být naprosto perfektní, v novém televizním prostředí na Barrandově. V režii bylo snad sto lidí, ředitel Železný, všichni lidé z vedení. Takže jsem začínala s vědomím, že vysílám nejen pro x milionů diváků, ale ještě ke všemu nás ostře sledují ti, co v nás vkládají naději a důvěru. A nechtěla jsem je zklamat. Bylo mi dvacet a bylo toho na mě dost,“ sdělila moderátorka.

Související články

Další články