Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Patrik Stoklasa (†22) ze SuperStar: Smrt v bolestech 10 dní před oslavou narozenin

Patrik Stoklasa (†22) ze SuperStar: Smrt v bolestech 10 dní před oslavou narozenin
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Smutný příběh
Patrik Stoklasa (†22) patřil před patnácti lety k nejnadějnějším českým zpěvákům. Když se přihlásil do prvního ročníku soutěže Česko hledá SuperStar, měla to být vstupenka mezi největší hvězdy. Probojoval se až do semifinále, krátce nato však zemřel. Stalo se tak pouhých deset dní před jeho narozeninami, na dortu by dnes sfoukl už 38 svíček.

Nebýt osudné bouračky, byl by dnes Patrik Stoklasa (†22) jedním z nejslavnějších zpěváků. Tenhle talentovaný klučina vždy myslel na zadní vrátka, a tak kromě pražské konzervatoře studoval i management elektrotechniky.

Nadání ale rozum převýšilo a Stoklasa se hodlal dostat na vrchol. Šel na to nejprve přes herectví, působil v Divadle Broadway a Semaforu, a velká hudební příležitost se mu naskytla v roce 2004. Tehdy odstartoval vůbec první ročník show Česko hledá SuperStar Jednadvacetiletý Patrik na castingu zazářil a probojoval se až do semifinále.

To mu bohatě stačilo k zapsání se u diváků, a přestože tím zahodil šanci na výhru, dobrovolně odstoupil. Vítězkou se nakonec stala Aneta Langerová a bůhví, jak by se pořadí zamíchalo, kdyby Stoklasa zůstal. Jenomže by musel dát všanc svá divadelní angažmá a to se mu nechtělo. Netušil však, že se mu tohle rozhodnutí stane vzápětí osudným...

10% šance na život

V úterý 19. října 2004 vystupoval s kolegy v Olomouci, zazněla i písnička Jezdím bez nehod z muzikálu Rebelové, v němž zářil právě v Divadle Broadway. Zpátky do Prahy ho vzal Karel Černoch, byli sotva v polovině cesty a pak se to stalo. Zhruba v osm hodin večer se na dálnici D1 za Brnem srazili s dodávkou. Nehodu zavinila rychlá jízda Černochova řidiče, kterému se nic nestalo. Patrik Stoklasa ale skončil ve vážném stavu v brněnské Fakultní nemocnici u sv. Anny.

Museli mu operovat mozek a potom byl na sále ještě několikrát. Navzdory množství operací se jeho stav horšil, lékaři mu dávali 10% šanci na přežití s vysokou pravděpodobností vážných postižení. V sobotu 23. října 2004 tak bylo rozhodnuto o odpojení od přístrojů.

Na jeho pohřbu v Divadle Broadway nechyběl tatínek ani maminka, jež museli ošetřit záchranáři, a přišly i velké hvězdy jako Monika Absolonová, Sagvan Tofi nebo Bára Basiková. Přišel i hudební boss František Janeček a Šárka Grossová, která Stoklasovi dělala manažerku. Dnes by oslavil už 38. narozeniny, krutost osudu je však bohužel nevyzpytatelná.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy