Patrick Swayze byl v době své největší slávy ženami doslova obletovaný. On však dával přednost jen své manželce Lise Niemi, kterou znal už od svých patnácti let. Ačkoliv byl herec Lise věrný, údajně nedokázal skrývat své city k herečce Kirstii Alley.

Patrick a Kirstie se seznámili v roce 1985 během natáčení seriálu Sever a Jih. Oba byli v manželství – Swayze s Lisou, Kirstie byla provdaná za herce Parkera Stevensona. “Zamilovali jsme se do sebe. Asi bych kvůli němu byla ochotná obětovat své manželství, ale nechtěla jsem rozbít to jeho. Nikdy mezi námi nebyla aférka, ale myslím si, že to, co jsem udělala, bylo ještě horší. Protože když se do někoho zamilujete, když jste vdaná, ohrožujete tím jeho i svoje manželství. A to je dvojnásobně špatně,” uvedla herečka.

Swayze údajně city opětoval, ale manželku s Alley prý nepodvedl. A i proto mezi nimi bylo během natáčení cítit jisté napětí. Těžko říci, jak by to dopadlo, kdyby se herci dali dohromady. Patrick totiž údajně ke konci života ve vztahu s manželkou Lisou dost trpěl. Tanečnice mu měla ubližovat jak psychicky, tak fyzicky, a dokonce jej prý sama podváděla. Jestli to tak ale skutečně bylo, se už zřejmě nedozvíme.

Patrickovi v roce 2008 lékaři diagnostikovali rakovinu slinivky. Herec se podrobil léčení a výsledky vypadaly dobře. Byl v celkem dobré kondici a dokonce se postavil i před kamery televizního seriálu The Beast. Sám o zlepšení svého stavu hovořil jako o zázraku. Tehdy ale netušil, že mu zbývá jen pár měsíců života. Svůj boj s nemocí prohrál 14. září 2009.