Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Patrick Swayze by slavil 70: Idol žen před smrtí týrala jeho vlastní manželka

Patrick Swayze s manželkou Lisou.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
Narozeniny

Patrick Swayze rozhodně patřil k nejznámějším hercům v Hollywoodu. Ve čtvrtek 18. srpna by oslavil sedmdesáté narozeniny. Tohoto věku se ale bohužel nedožil, zemřel v roce 2009 ve věku 57 let, jak informovala zahraniční média, na rakovinu.

Herec Patrick Swayze se narodil 18. srpna 1952 v Texasu. Už odmalička se zajímal o tanec, který následně studoval i v baletních školách. Následně tančil i profesionálně. Byl velmi talentovaný a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Patrick Swayze se objevil například na Broadwayi v muzikálu Pomáda, kde si zahrál Dannyho Zuku.

Později začal studovat herectví. V roce 1984 se objevil po boku Charlieho Sheena ve filmu Rudý úsvit a v roce 1985 přišla první velká a úspěšná role v seriálu Sever a jih, jak uvádí ČSFD.

Jeho prvním filmovým úspěchem byl Hříšný tanec, který sklízel úspěchy po celém světě. Spolu s ním si hlavní roli zahrála herečka Jennifer Grey. Dále natočil například snímky Duch, Hrozba smrti, Nejbližší příbuzenstvo nebo Hráč.

Žena ho měla bít

V roce 1975 potkal Patrick Swayze herečku a režisérku Lisu Niemi, s níž žil až do své smrti. V roce 2008 mu lékaři diagnostikovali rakovinu slinivky břišní, na niž o rok později bohužel zemřel. Po jeho smrti se začaly objevovat informace, že ho měla jeho žena Lisa psychicky i fyzicky týrat. „Bila ho a mnohokrát po jejich hádkách zůstaly zničené hotelové pokoje, auta i jejich dům. Bila ho, i když byl nemocný. Byl bezbranný, ale i kdyby byl zdravý, nikdy by na ni nevztáhl ruku,“ řekl tehdy zdroj, jak napsal The Sun. Lisa však veškeré spekulace vyvrátila s tím, že ho rozhodně nebila.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy