Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Patrick Swayze by slavil 69: Týrala ho vlastní matka a před smrtí manželka

Pohled na nemocného Patricka těsně před jeho koncem je srdcervoucí.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Profimedia
+ Další 3 fotografie
zajímavosti

Dnes by oslavil 69. narozeniny vynikající a charismatický herec Patrick Swayze (†57). Swayze byl americká filmová a taneční hvězda. Měl slávu, bohatství a milovaly ho miliony žen po celém světě. Přesto prožil velmi trpký konec, předčasně zemřel na rakovinu slinivky. Po jeho smrti se dostaly na veřejnost nepodložené informace, že ho měla údajně týrat manželka.

Herec se už odmalička věnoval tanci. Jeho matka Patsy vedla v Houstonu taneční školu, tudíž měl dokonalou pohybovou průpravu. Pro Swayzeho byl tanec vášní a chtěl se mu do budoucna věnovat. Operace zranění získaného z fotbalu mu ale kariéru profesionálního baleťáka znemožnila, a tak se zaměřil na herectví. Nejprve tančil v zájezdovém divadle, postupně se vypracoval až na Broadway, kde zářil například v muzikálu Pomáda v hlavní roli Dannyho Zuka. 

Po velkém množství drobných rolí se objevil film Hříšný tanec, který ze Swayzeho udělal filmovou hvězdu. Ke kultovnímu filmu nazpíval Patrick Swayze jednu z titulních písní She´s like the wind, kterou můžeme dodnes poměrně často slyšet v rádiu. Velké role na sebe nenechaly dlouho čekat a fanoušci tak mohli obdivovat herce v dalších kultovních rolích jako ve filmu Duch, Nejbližší příbuzenstvo, Hrozba smrti, Táta lump či geniální Bod zlomu, kde všechny kaskadérské scény točil skutečně sám.

Matka s násilnickými sklony

V matčině taneční škole potkal svou budoucí manželku Lisu Niemi. Patrickovi bylo v té době osmnáct a Lise patnáct. Zamilovaný pár si řekl své ano v roce 1975 a oba zůstali spolu až do hercovy předčasné smrti. Právě vdova po Patrickovi v dokumentu o něm prohlásila, že se jí manžel svěřil s těžkým obdobím v době dospívání. Jeho matka byla prý velmi přísná a měla násilnické sklony. Na svého syna měla údajně vysoké nároky. "

Možná však kvůli tomu byl můj manžel celý život takový bojovník," uvedla Lisa v dokumentu I am Patrick Swayze natočeném na hercovu počest. Zajímavostí je, že Patrickův otec, rodeový kovboj, posléze kreslič stavebních výkresů, zemřel také předčasně ve stejném věku jako Patrick, tedy v 57 letech. Patrickův otec se s matkou chtěl údajně kvůli tomu, že syna bila, rozvést. Až pod touto pohrůžkou se podle Lisina tvrzení matka uklidnila a vztah se synem se v dalších letech velmi zlepšil. Patsy přežila svého syna o čtyři roky.

Manželka herce týrala

Dobrou pověst ale neměla ani samotná Lisa. Ta sice působila velmi jemně a na první pohled vypadalo manželství s hercem idylicky, podle Patrickových blízkých přátel byla však realita jiná. Ačkoli jejich vztah byl plný lásky, občas se v něm objevily mráčky. Lisa prý v době, kdy byl nemocný, manžela tyranizovala. Dva měsíce před jeho smrtí prý všem zakazovala Patricka navštívit a sama ho nechávala dlouhé hodiny doma samotného. Kdysi jeden z nejpřitažlivějších mužů planety se tak údajně nejednou ocital ve velmi nedůstojných podmínkách. Idol žen zemřel 14. září 2009 ve svém domě v Los Angeles v náručí své manželky. Hvězda nemá hrob. Manželka jeho popel, podle přání samotného herce, rozprášila na jejich ranči v Americe. Pět let po jeho smrti se Lisa podruhé vdala.


Související články

Další články