Patricie je od loňského roku patronkou Nadání a dovednosti. Posláním této neziskové organizace je pomáhat dětem z dětských domovů a pěstounské péče v kariérním rozvoji a s přípravou na samostatný život po opuštění dětského domova či pěstounské rodiny. A právě svět virtuálních technologií byl dalším místem, kam děti z Dětského domova Unhošť díky nadaci společně s Patricií zamířily.

Před samotnou hrou o sobě Patricie prozradila, že dává přednost raději deskovým hrám a s virtuální realitou nemá žádné zkušenosti, protože tento způsob zábavy nevyhledává. Dle jejích slov ji ale Golem VR vcelku odrovnal: "Byl to naprosto fantastický zážitek, na vrituální realitě jsem byla poprvé a překvapilo mě to,” dodává Patricie s úsměvem. Podobně nadšené komentáře byly slyšet i z úst dětí, které se během odpoledne dozvěděly i zajímavosti ze světa programování virtuální reality nebo podrobnosti o vzniku legendy o Golemovi.

Unikátní projekt Golem VR představuje zážitkovou hru kombinující nejnovější dimenzi virtuální reality s pohybem ve skutečném světě. Veřejnosti nabízí zažít si atmosféru magické Prahy, možnost dotýkat se vybraných objektů či řešit jednoduché úkoly. Vyvrcholením je návštěva pracovny rabi Löwa a oživení Golema.

Největší evropský projekt na poli virtuálních technologií spustilo v centru Prahy vývojářské studio DIVR Labs. „Příběh o Golemovi je silně spjatý s českou metropolí a věříme, že osloví české i zahraniční turisty,“ uvedl Lukáš Burda, CEO studia DIVR Labs.