Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Patricia Janečková po týdnech chemoterapií poprvé ukázala hlavu bez paruky: Tohle jsem já, vzkázala fanouškům

Patricie Janečková bojuje s rakovinou prsu: Poprvé ukázala hlavu bez paruky
Zdroj: Se souhlasem Patricie Janečkové
+ Další 4 fotografie
nemoc

Je to už pár měsíců, co se operní pěvkyně a někdejší vítězka soutěže Talentmania Patricia Janečková (23) svěřila, že trpí zákeřnou rakovinou prsu. Mladá slovenská umělkyně svůj boj rozhodně nevzdává a prostřednictvím svého Instagramu se rozhodla jít doslova s kůží na trh, když zveřejnila fotografii, na které se ukázala bez paruky či šátku na hlavě. 

První odhalení

Talentovaná operní pěvkyně Patricia Janečková je jednou z celé řady statečných žen, které i přes svůj mladý věk musí svádět lítý boj se zhoubným karcinomem. Před několika měsíci si vyslechla krutou diagnózu rakoviny prsu a od té doby sdílí svůj život a cestu ke znovunabytí zdraví s fanoušky prostřednictvím svého Instagramu.

Tentokrát sebrala všechnu odvahu a poprvé zveřejnila své selfie, na kterém je její hlava naprosto odkrytá. "Několik měsíců sbírám odvahu přidat fotku bez paruky nebo šátku. A je to tady," napsala bývalá vítězka Talentmanie. "Už jsem si zvykla a myslím, že není důvod obávat se jakýchkoli negativních ohlasů. Tohle jsem já," dodala statečně.

Mají strach

Poté, co před pár měsíci poprvé zveřejnila fotografii z nemocnice, bylo mnoho jejích fanoušků právem zděšeno. Že by zrovna Patricii, které je teprve třiadvacet let, mohla postihnout taková tragédie, jistě nikdo nečekal. "Hromadí se mi zprávy ohledně mé poslední fotografie, kterou jsem zveřejnila v příběhu mé FB stránky a také na Instagramu," napsala tehdy zpěvačka ve svém vyjádření.

"Abych vše uvedla na pravou míru. Fotografie z nemocničního lůžka byla z úplně jiného zákroku. Mastektomie mě čeká až po absolvování celé chemoterapie, tudíž za půl roku. Děkuji všem za přízeň a vaše milá slova, velmi si toho vážím," dodala a doufala, že tím své followery uklidní.

Není jediná

Nyní Patricia dochází pravidelně na chemoterapie a je doufejme na dobré cestě k úplnému uzdravení. „Čas letí jako bláznivý! Už jsem v polovině své léčby chemoterapií a po třech dlouhých měsících mám konečně dobrý pocit, protože výsledky z kontrolního vyšetření jsou dobré! Má to smysl,“ napsala radostně na sociální sítě.

Patricia, která se rozhodla s rakovinou prsu díky Instagramu a Facebooku veřejně bojovat, není jedinou mladou ženou českého a slovenského showbyznysu, která si prošla touto děsivou životní zkušeností. O této nemoci velmi otevřeně mluví i muzikálová zpěvačka Anna Julie Slováčková (26), které se povedlo nad nemocí úspěšně zvítězit.

Doufáme, že bude mít Patricia stejné štěstí a podaří se jí, stejně jako před ní Aničce, nad rakovinou zvítězit.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy