Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Patří k legendám české MMA: Bohumil Lungrik je ve svých 43 letech pořád ranař

Patří k legendám české MMA: Bohumil Lungrik je ve svých 43 letech pořád ranař
Zdroj: archiv
MMA
Veterán české MMA scény Bohumil Lungrik se těší na další štípanou ve své kariéře. V sobotu se představí v Příbrami na galavečeru organizace GCF. A rozhodně chce opět divákům dokázat, že i ve svých 43 letech dokáže hravě porážet soupeře a rozhodně nepatří do starého železa. Jeho životní příběh je pro mnohé mladší zápasníky inspirativním.

Bohumil patří k prvním zápasníkům české MMA scény. První bojový sport zkusil ve svých 16 letech a tím bylo taekwondo, poté přicházely stále tvrdší styly, až skončil u MMA.

"Dnes už na neexistujícím vojenském gymnáziu v Praze jsem začal u Hwag Ho Yonga s taekwondo. Poté mě uchvátil na nějakou dobu Wing Tsun kung-fu, které jsme společně s bratrem aplikovali do reálného boje, a pak jsem trénoval thajský box, box a další styly, až jsem skončil u MMA," usmíval se talentovaný zápasník, který je v oktagonu, lidově řečeno v kleci, jako doma. Na svém kontě má 38 zápasů v MMA.

Do ultimátních zápasů vstoupil v roce 2001. Teď se chystá v Příbrami ukázat fanouškům, že věk je jen číslo. "Těším se na zápas. Příbram je úžasné místo a na zápas s Láďou Žákem do 90 kilogramů na GCF 50 jsem připravený. Budou lítat bomby a fanoušci se mají rozhodně na co těšit," prozradil eXtra.cz Lungrik.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy