I když v dnešní podobě Coca-Coly nenajdete ani stopu po drogách, jak tomu bývalo kdysi, najdete tam mnohem zajímavější a ve skutečnosti ještě horší věci…

Nevěříte?

Tohle napáchá jediná sklenička oblíbeného černého nápoje ve vašem těle za necelou hodinu!

10 minut

Po deseti minutách od chvíle, kdy do sebe obrátíte deset lžiček cukru, které obsahuje jedna sklenice, se ve vašem organismu začnou dít takové věci, které byste vidět nechtěli a ani byste jim nevěřili. Jediným důvodem, proč vše, co cola obsahuje, okamžitě nevyzvracíte, je kyselina fosforečná, která potlačuje působení cukru ve vašem žaludku.

20 minut

Přesně tahle doba stačí na to, aby inzulín z cukru ve vaší krvi vyskočil na extrémní úroveň a vaše játra začala přeměňovat všechen cukr z coly na tuk.

30 minut

Právě teď se vašemu tělu podařilo zpracovat veškerý kofein z koly. Zorničky máte doširoka rozšířené, jako byste si právě šlehli, a krevní tlak je vysoký, protože játra rozvádí do krevního řečiště více cukru.

40 minut

Vaše tělo se cítí jako po heroinové jízdě. Je vám dobře a hormon dopamin se rozlévá po vašem těle. To je také důvod, proč si Coca-Colu zase brzy dáte!

50 minut

Kyselina fosforečná na sebe začne vázat vápník, hořčík a zinek, tedy důležité látky obsažené v našich kostech půjdou z těla ven. Diuretické účinky zapříčiňují fakt, že začneme chodit na záchod, ale zároveň s tím své tělo dehydratujeme.