Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Patrasová a Trumpová: O milence Jirku Štaidla se nedělily, Dádu jen připravil o věneček, tvrdí příbuzná

Dagmar Patrasová, Jiří Štaidl a Ivana Trump.
Zdroj: Profimedia, se souhlasem ČT, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
VZTAHY

Po smrti Ivany Trumpové (†73) se z jejího života probírá kdeco a samozřejmě i její vášnivý vztah s textařem Jiřím Štaidlem (†30). Zpěvačka Dagmar Patrasová (66) před pár lety ve své knize tvrdila, že aniž by to exmanželka bývalého prezidenta USA věděla, o přítele se dělila právě s ní. To ale nyní pro eXtra.cz vyvrací rodinná příbuzná.

Ivana Trumpová a Dáda Patrasová: Dělily se o Jiřího Štaidla?

Dagmar Patrasová byla v té době velmi krásnou, i když zatím neznámou studentkou herectví, a tak není divu, že po ní zatoužil i nenapravitelný holkař Jiří Štaidl. A milostné vzplanutí mezi nimi mělo proběhnout i přesto, že Štaidl měl tehdy vážný vztah s Ivanou Trumpovou, tehdy Zelníčkovou.

Že šlo o souběžný vztah, zmiňovala Dáda ve své vlastní knížce, kde na Jiřího vzpomíná. „Bylo mi sedmnáct, jemu devětadvacet. Přede mnou chodil s krasobruslařkou Hanou Maškovou, pak s Ivanou Zelníčkovou. S ní se ale pořád hádal. Do Zelníčkové jsem se nějak prolnula já,“ popsala Dáda milostný trojúhelník v knize Fenomén Dáda.

Deník Aha! pak dokonce tvrdil, že Dáda se se sokyní v lásce docela skamarádila a později Ivaně do USA posílala své desky pro děti, protože tehdy malá Ivanka Trump si je zamilovala při návštěvě ČR. To samotná zpěvačka ale nechtěla komentovat.

Pouze jedna noc?

Tvrzení Patrasové o souběžném mileneckém poměru nyní však popírá další výrazná postava klanu Štaidlových Anna Štaidlová, exmanželka Ladislava Štaidla. „U toho jsem ještě nebyla, ale nebožka paní Štaidlová mi říkala, že Jirka Dádu jen odpanil a tím to celé skončilo,“ tvrdí pro eXtra.cz Štaidlová.

Paní Miroslava (†93) nicméně měla mít s Dádou podle jejích vlastních slov dobré vztahy až do svých posledních dnů. Údajně ji tak trochu považovala za dceru, kterou nikdy neměla. A pomohla jí také k získání vily na Vinohradech, v níž Dagmar Patrasová žije dodnes.

Jiří Štaidl zemřel 9. října 1973 ve věku 30 let při dopravní nehodě v Říčanech, když se ve svém sporťáku řítil 170 km/h do Jevan za rodiči. Štaidl se musel rychle vyhnout náklaďáku, který mu vjel do cesty, a při nárazu vylétl předním oknem a zabil se o svodidla, která stála u cesty. Jeho spolujezdkyně neštěstí přežila.

Textař stihl i v tak mladém věku napsat přes 200 písňových textů, mezi nimi i třeba hity Karla Gotta jako C'est la vie, Kdepak ty, ptáčku, hnízdo máš, Lady Carneval a další.

Související články

Další články