Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pátrání ukončeno: Policisté nalezli tělo pohřešovaného potápěče z Příbramska

Pátrání ukončeno: Policisté nalezli tělo pohřešovaného potápěče z Příbramska
Zdroj: profimedia
policie čr
Policejní potápěči dnes ve vodní nádrži Orlík na Písecku našli tělo čtyřiačtyřicetiletého muže z Příbramska, který v neděli nevyplaval z ponoru. Potápěl se ještě s jedním mužem, jemuž se však při vynořování ztratil. Ve zprávě na policejním webu o nálezu těla informovala jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Potápěči našli tělo v Orlíku v úterý po 15:00. "Po jeho vytažení na hladinu a následném ohledání a ztotožnění policisté potvrdili, že se jedná o muže, po kterém pátrají od nedělního odpoledne," uvedla mluvčí policistů.

Muži se v neděli potápěli poblíž obce Orlík nad Vltavou na Písecku do hloubky 30 metrů. Muž, který se vynořil na hladinu sám, zavolal na linku 158. Do pátrání po pohřešovaném se zapojili i potápěči hasičů a policisté z poříčního oddělení policie Slapy.

Ztracený potápěč z Příbramska

Od nedělního odpoledne pátrali jihočeští policisté po zmizelém potápěči, jak stojí na webu policie. V neděli kolem půl dvanácté došlo během ponoru do třiceti metrů, dvou potápěčů v Orlické přehradní nádrži v místě zvaném Nákle, ke zmizení mladšího z nich (nar. 1976 Příbram). Potápěč, který se vynořil, ztratil během výstupu k hladině mladšího partnera z dohledu a nedokázal říci, co se stalo. Událost oznámil policistům na linku 158.

Policisté z Čimelic propátrali s rybáři břehy. Policisté z Oddělení Zvíkovské Podhradí ze člunu propátrali vodní hladinu. V místě ponoru pátrali potápěči zásahové jednotky jihočeské policie a také potápěči hasičů. Na pomoc také přijeli a do pátrání se zapojili policisté z poříčního oddělení policie Slapy.

Kolem sedmé hodiny večer po posledním pátracím ponoru bylo pátrání přerušeno. To se rozjede opět s pomocí dalších policejních potápěčů v pondělí dopoledne.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy