Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Pátrání po Tomášovi z Brna: Neztrácíme naději, čekáme ale i špatné zprávy, hlásí kamarád

Patnáctiletý Tomáš Pospíšil z Brna se hledá už několik dní.
Zdroj: Policie ČR, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Ztracené dítě

Patnáctiletý Tomáš Pospíšil z Brna se pohřešuje již od 14. dubna. V ten den zmizel neznámo kam z brněnské čtvrti Jundrov a i nadále zůstává pohřešovaný. Masivní pátrací akce nepomohly hocha nalézt, proto jeho osud stále zůstává nejasný. Policie, rodina, kamarádi i široká veřejnost přesto neztrácejí naději. Policii také velmi často volají lidé z celé republiky, že Tomáše zahlédli. 

Pátrání po zmizelém Tomášovi je zatím stále neúspěšné. To ostatně potvrdil i mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. Kriminalisté sice stále prověřují přilehlé okolí, ale ani to nepomohlo, stejně jako vypuštění části řeky Svratky. „Pokračujeme v pátrání, ověřujeme informace získané od obyvatel. Na jejich základě se snažíme po chlapci cíleně pátrat,“ řekl minulý čtvrtek Malášek.

Policie se musela zaměřit na další možná vodítka, která mohou pomoci k nálezu. Probíhá analýza obrovského množství kamerových záznamů. Kriminalisté mapují pohyb osob v místech, odkud chlapec zmizel. Zatím ale bližší informace nechtějí sdělit.

Jenže čas ubíhá velmi rychle a spolu s ním roste i nejistota a strach. „Je to už strašně dlouho. Máme strach a každým dnem klesá pravděpodobnost, že to dobře dopadne. Neztrácíme naději, ale musíme být připravení i na tu špatnou variantu,” řekl jeden z Tomášových kamarádů pro TN.cz, který si přál zůstat v anonymitě.

Lidé sice z celé republiky volají, že ztraceného Tomáše spatřili, jenže zatím se nic neprokázalo. Jedná se tak možná jen o slepé stopy. Pokud ale kdokoliv z veřejnosti ví, kde se Tomáš nachází, nebo má dojem, že ho zahlédl, ať neprodleně kontaktuje linku 158.

Tomáš je hubené postavy a měří asi 170 centimetrů. Má hnědé oči a tmavé krátce střižené vlasy. V době zmizení na sobě měl černé tepláky, mikinu a černo-bílé tenisky značky Nike.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy