Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Pátrání po Tomášovi: Policie si dělá velké naděje, pustila se po nové stopě

Pátrání po Tomášovi: Policie si dělá velké naděje, pustila se po nové stopě
Zdroj: Policie ČR / Martin Procházka / eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Pomozte najít

Tomáš Pospíšil (15) zmizel 14. dubna. Najít se podařilo pouze jeho telefon, bundu a jednu botu. Co se ale s chlapcem stalo, zůstává záhadou. Policisté prozatím pozastavili pátrání v terénu, pokračovat budou analyzováním kamerových záznamů.

Policie vzdala pátrání v terénu

Tomáš Pospíšil se stále pohřešuje. Patnáctiletý chlapec záhadně zmizel. Naposledy byl spatřen v Jundrově, čtvrti na okraji Brna, jak pobíhá polonahý s několika vrstevníky. Zem se po něm slehla 15. dubna. Od Tomášova zmizení plyne už třetí týden a republika napjatě sleduje, zda se hoch najde.

Policie pátrání v terénu vzdala. "Byl to mazec, první den tu procházel jeden policista za druhým i s pátracími psy. Následující týden tu pořád někdo hledal, nejspíš veřejnost, ale nikdy toho kluka nenašli. Je tu spousta chatek a hustě zarostlých míst, snadno se tu může někdo ztratit," řekl pro eXtra.cz jeden z místních chatařů.

Pátrání mají tak policisté skutečně těžké. Po Tomášovi není ani památky. Rodina i dobrovolníci pátrali i v okolí, třeba v nedaleké oboře Holedná, Tomášovo zmizení ale zůstává záhadou.

Na řadu přicházejí kamerové záznamy

Nalézt se podařilo jen Tomův telefon, bundu a jednu botu.Teď se podle informací TN.cz analyzují kamerové záznamy. Kriminalisté zkoumají desítky hodin materiálu, které by snad mohly pomoci odhalit, kam se nebohý Tomáš poděl a co se s ním vlastně stalo.

Dobrovolníci se ze zoufalství a snahy pomoci rodině zmizelého Tomáše pouštějí do vlastních výprav. "Chodili se štaflemi, byli na to vybavení. Nám už taky chtěli přelézat plot, ale manžel je vyhnal. Chápu, že to ti lidé dělali s dobrým úmyslem, ale přece nemůžete někomu vtrhnout na pozemek jen tak," posteskla si pro eXtra.cz místní paní.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy