Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pátrání po Samovi a Leovi: Na břehu řeky zůstaly jejich věci, podle matky jsou po smrti

Pátrání po Samovi a Leovi: Na břehu řeky zůstaly jejich věci, podle matky jsou po smrti
Zdroj: Pixabay
pohřešování
Od čtvrteční půlnoci policie pátrá po dvou chlapcích ve věku 16 let, kteří vyrazili k řece Sázavě u Českého Šternberka s úmyslem se koupat. Pátrání po Samovi a Leovi bylo dosud bezvýsledné a oba se stále pohřešují. Matka Samuela pak na sociálních sítích zmínila, že na břehu zůstal ručník, pantofle a hodinky jejího syna. Navíc by podle ní chlapci sami neodešli a na profilu oznámila, že jsou po smrti.

Policisté u Českého Šternberka budou nadále pátrat po šestnáctiletých chlapcích Samuelovi a Leovi, kteří se šli koupat do Sázavy a domů se už nevrátili. Pohřešovaní jsou od čtvrteční půlnoci a ačkoliv policie při akci použila vrtulník i lodě, pátrání bylo zatím bezvýsledné.

Chlapci beze stopy zmizeli poblíž kempu Masarykův tábor YMCA v Soběšíně. „Dle výpovědi kamaráda odešli chlapci včera v 16 hod, pohřešování však oznámil až krátce po půlnoci,“ vylíčila policie na Twitteru.

V pátek od půl jedenácté pátrání pokračovalo za využití potápěčů z poříčního oddělení, kteří propátrávali tok řeky Sázavy. Pro páteční den pátrání skončilo v odpoledních hodinách a policisté budou pokračovat v sobotu v dopoledních hodinách za účasti potápěčů a psovodů.

Podle matky chlapci neodešli

Matka Samuela na sociálních sítích promluvila o tom, že na břehu zůstal majetek chlapců. „Na břehu zůstaly pantofle, ručník a Samkovo hodinky,“ napsala na svůj profil. V době zmizení na sobě chlapci měli mít jen plavky a neměli mít žádné peníze. Nešťastné mamince její přátelé vyjadřují podporu v komentářích.

„S lítostí Vám oznamuji, že dne 5. 8. 2020 vyhasly dva mladé životy. Opustil nás Samík Moulis a Leo Vrubl. Samíku, budeš nám moc chybět .Miluji tě,“ napsala Samuelova matka. Podle té se chlapci utopili a bez peněz a pouze v plavkách by nikam neodešli.

„Ani chlapci, ani v tom horším případě jejich těla dosud nebyla nalezena. Pátrání skončilo pouze pro dnešní den, zítra bude opět pokračovat. Žádná nová informace k tomu není,“ uvedla pro eXtra.cz mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

Související články

Další články