Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Pátrání po patnáctiletém Tomášovi z Brna: V akci byl vrtulník, lidé nabízejí své osobní drony

Tomáš z Brna: V pátrací akci byl vrtulník, lidé nabízejí své osobní drony
Zdroj: Policie ČR / Koláž eXtra.cz
HLEDÁ SE!

Česká republika je na nohou kvůli zmizelému Tomáši Pospíšilovi z Brna-Jundrova. Patnáctiletý chlapec záhadně zmizel minulý týden ve středu. Pátrají po něm dobrovolníci, policie i iniciativa Lifestyle Brno. Ke hledání chlapce v okolí řeky Svratky byl využit dron, vrtulník nebo třeba člun.

Patnáctiletý Tomáš Pospíšil z Jundrova u Brna se za zvláštních okolností ztratil minulý týden ve středu. Rodina chlapcovo zmizení nahlásila před půlnocí téhož dne a policie okamžitě rozjela velkou pátrací akci po okolí Jundrova.

Už ve čtvrtek přitom na březích řeky Svratky, která se v místech nachází, pátrali po mladíkovi mimo jiné psovodi se služebními psy a policejní vrtulník. Do akce byl zapojen i dron, přičemž napomocná je i veřejnost. Lidé, dle dostupných informací, do akce nabízí kromě svých pátracích schopností i osobní drony. K akci se přidali i jihomoravští hasiči, kteří v pátek, dva dny po chlapcově zmizení, měli v akci několik vozidel a člun. Pátrání pokračovalo i o víkendu.

Tomáš je zhruba 170 cm vysoký mladík hubené postavy. Má hnědé oči a krátce střižené tmavé vlasy. Na sobě měl v době zmizení černé tepláky, mikinu a na nohou černobílé tenisky Nike. V okolí místa, kde se měl pohybovat, byly nalezeny některé z jeho věcí – jedna bota, mobilní telefon, batoh a bunda. Pátrací akce neuvadá, v pondělí bylo v terénu zhruba dvacet policistů.

V době zmizení se měl Tomáš pohybovat ve společnosti tří kamarádů. Jednoho z chlapců měla záchranka kvůli zdravotní indispozici odvézt do Dětské nemocnice, další dva mladíci se vrátili v pohodě domů. Tomáš ale ne...

Lidé na sociálních sítích masivně sdílejí informace o chlapcově zmizení a snaží se vypátrat jakoukoliv stopu. S pátráním pomáhá i iniciativa Lifestyle Brno, která na svých sociálních sítích vytvořila mapku míst, kde se Tomáš naposledy nacházel a ještě nebyla prohledána.

‼️ Dnešní info o hledání Tomáše. ‼️ Dnešní trasa - je potřeba projít trasu od golfového hřiště směr Jurkovičova vila,...

Zveřejnil(a) Lifestyle Brno dne Pondělí 19. dubna 2021

Související články

Další články

Nejnovější kauzy