Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Patnáctiletý chlapec trpí nevyléčitelnou nemocí: Jeho kůže se mění v kámen

Patnáctiletý chlapec trpí nevyléčitelnou nemocí: Jeho kůže se mění v kámen
Zdroj: Profimedia
nemoc
Před sedmi lety mu lékaři oznámili, že má jako jediný na světě závažnou nemoc. Jaiden Rogers trpí syndromem, kvůli kterému má kůži tvrdou jako kámen. Šance na vyléčení je nulová. Přesto se rodiče snaží zajistit mu léčbu, která by jeho život prodloužila a ulevila mu od bolestí.

Jaiden Rogers (15) je považován za jediného člověka na světě se syndromem zvaným Stiff Skin. Vážná nemoc způsobuje ztuhnutí kůže a selhání orgánů. Kamenná kůže totiž tlačí na jeho plíce a srdce.

Nevyléčitelnou nemoc diagnostikovali lékaři nebohému chlapci v roce 2013. Tehdy jeho maminka Natalie (54) našla na synově stehně kus tvrdé kůže. Zatvrdnutí se rychle rozšířilo na nohy, břicho, paže i krk. "Jaidenova kůže se v zásadě mění v kámen a je tak tvrdá, že nemůže hýbat nohama. Lékaři řekli, že pokud nepodstoupí léčbu, bude pohřben ve svém vlastním těle," objasnila matka a dodala, že synova budoucnost nevypadá vůbec dobře. Chlapec totiž nemůže dýchat bez ventilátoru.

Naději na synovo vyléčení ale rodiče stále neztrácejí. Snaží se tak získat potřebné finanční prostředky, které by využili na léčbu v Itálii. Ta by měla zpomalit proces nemoci dříve, než kamenná kůže rozdrtí jeho hrudník. "Pokud ho nedostaneme do Itálie, nepřežije. Jakmile podstoupí léčbu, může jít na terapii, která uvolní jeho kůži," vysvětlila Natalie.

Ještě před zjištěním diagnózy byl Jaiden nadšeným fotbalistou. Nemoc ho ale donutila odejít ze školy a učí se doma s rodiči. Zbytek svého života stráví na invalidním vozíku. "Nerad o tom mluví, ale často pláče kvůli bolestem," svěřila se matka a dodala, že nadějnou léčbou mu alespoň trochu prodlouží život.

Přispět na Jaidenovu léčbu můžete zde.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy