Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Patnáctiletý chlapec padělal peníze: S falešnými stovkami platil týdny ve večerkách

Kriminalisté z odboru hospodářské kriminality se ještě donedávna zabývali neznámým pachatelem, který v obchodech na Karlovarsku platil padělanými bankovkami. Policii se podařilo zjistit, že falešné stokoruny si doma tiskl teprve patnáctiletý mladík.

Během měsíce ledna měl mladík podle policie doma za pomoci počítače a tiskárny vyrobit nejméně dvě desítky bankovek. Následně je měl udávat do oběhu tím, že s nimi měl platit v různých prodejnách za zakoupené zboží. Většinou v potravinách či večerkách.

Kriminalisté v úterý provedli domovní prohlídku, zajistili výpočetní techniku použitou při výrobě a také část nepovedených padělků. Mladík byl zadržen a obviněn z trestného činu padělání a pozměnění peněz.

Pár podomácku vytištěných stokorun se teprve patnáctiletému mladíkovi rozhodně nevyplatilo. Sice si díky nim mohl pořídit, co zrovna chtěl, nyní mu ale v případě prokázání viny hrozí 1,5 až 4 roky za mřížemi.

Související články

Další články