Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Paterčata se chystají na Vánoce, rodina zveřejnila seznam darů. Přispějete?

Co paterčata potřebují?
Zdroj: Rodinné centrum Milovice
Za pár týdnů jsou tady Vánoce a nejslavnější paterčata v Česku už se nemůžou dočkat Ježíška. Rodinné centrum Milovice zveřejnilo seznam dárků, které rodina potřebuje. Co si přejí k Vánocům?

Rodinné centrum Milovice pořádá celoročně pro rodinu paterčat hmotnou sbírku. A vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce, paterčata mají i několik přání. Začátkem listopadu tak centrum zveřejnilo jejich speciální vánoční seznam. Nejsou na něm jen věci, které by dětem udělaly radost, ale ty, které rodina opravdu potřebuje.

To, co paterčata potřebují ze všeho nejvíce, je samozřejmě oblečení. Aktuálně nosí velikost 104, někteří už i 110. Nejvíce by se hodily teplákové soupravy, trička, trenýrky, ponožky, šály nebo rukavice. Děti jsou den ode dne větší, a tak ze všeho hodně rychle vyrostou. „Opravdu v těchto velikostech již máme všeho velmi málo,“ píše se v dokumentu. Maminka Saša zase potřebuje šicí stroj, protože opravuje dětem všechno oblečení v ruce. A ten by jí práci hodně urychlil.

Vzhledem k tomu, že se paterčata už příští rok chystají do mateřské školy, určitě by se jim hodily batůžky a dětské lahve. Paterčata potřebují také didaktické hračky jako lepidla, měkkou modelínu, papíry, nůžky nebo štětce. Hodily by se i věci z lékárny na kašel, na rýmu, teplotu i proti bolesti zubů. Ti, kteří by rodinu chtěli dárky potěšit, nic nezkazí ani autíčky nebo boby na sníh. Starší sourozenec paterčat Tony zase miluje lego, a tak by mu určitě udělalo velkou radost. Vše může být samozřejmě použité nebo z bazaru.

Přispět paterčatům můžete i zasláním částky na jejich transparentní účet. Na seznam potřebných věcí pro děti centrum připojilo také poděkování rodičů paterčat a přání k Vánocům.

Související články

Další články