Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Paterčata peníze nedostanou? Soud matce zamítl žalobu! Kolik Kiňová chtěla?

Zdroj: repro ceskatelevize.cz
Matka prvních českých paterčat Alexandra Kiňová se přela s Klubem dvojčat a vícerčat a vymáhala po něm přes 600 tisíc korun z veřejné sbírky pro paterčata. Soud její žalobu ale zamítl. Jejich hádky s klubem ho prý nezajímají. Proti rozhodnutí se matka může odvolat.

Soud zamítl žalobu matky paterčat Alexandry Kiňové, která po Klubu dvojčat a vícerčat vymáhá přes 600 tisíc ze sbírky pro paterčata. Jenže klub peníze dávno převedl na účet pražského magistrátu. Soud celou žalobu smetl ze stolu.

Sbírka probíhala od roku 2013 do roku 2015. Ukončena byla 17. dubna 2015, protože matka paterčat Alexandra Kiňová se začala přít s klubem dvojčat a vícerčat. K vyplacení peněz ale nedošlo a peníze byly převedeny na účet pražského magistrátu. Podle advokátky Samkové klub odeslal peníze kvůli mstě ředitelky klubu Kláry Vítkové Rulíkové, která si prý přála, aby je Kiňová nedostala. Jenže pro Samkovou bylo nevydání peněz nezákonné. "Nakládali s penězi neoprávněně. Obelhali všechny dárce, kteří určitě nechtěli dotovat rozpočet pražského magistrátu," řekla Blesku Samková.

Podle právního zástupce Klubu dvojčat a vícerčat Robina Sedláčka v tom vůči Kiňové nebyl žádný špatný úmysl. Žádal o zamítnutí žaloby právě kvůli tomu, že klub už peníze nemá, tak jí nemá co vyplatit. Navíc klub převedl peníze na účet pražského magistrátu na základě pravomocného příkazu, který vydal magistrát.

Soudce Zdeněk Váňa pro iDnes.cz uvedl, že vycházel ze stavu, který platí v době vyhlášení. Nejdůležitější bylo, že peníze byly převedeny na magistrát, takže žalovaný klub nemohl částku zaplatit. "Žaloba nemůže být úspěšná, protože magistrát rozhodl a uložil žalovanému odvést částku 616 tisíc korun na svůj účet. Důvodem je absence pasivní věcné legitimace," řekl Váňa, podle kterého určitě magistrát najde cestu, jak dostat peníze k paterčatům a jejich matce. Alexandra Kiňová nemohla k soudu přijít kvůli zdravotním problémům.

Související články

Další články