Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Zajímavosti o pohádce Láska na vlásku: Štábu šlo o život

Samo Spišák a Celeste Buckingham v krásné pohádce Láska na vlásku.
Zdroj: se souhlasem Continental Film
+ Další 2 fotografie
zajímavosti

Kde se štěstí drží za ruku se lží, tam je láska v nebezpečí. Velkolepá koprodukční česko-slovenská pohádka Láska na vlásku je inspirovaná známým příběhem Marka Twaina Princ a chuďas. Komu šlo při natáčení o život a kolik vážily historické kostýmy, nabízíme v našem filmovém tipu.

Zemi, které vládne moudrý král (T. Hanák), začíná ohrožovat osmanský sultán. Král náhle onemocní, ovšem mladému princi Matějovi (v dvojroli S. Spišák) se ještě nechce převzít zodpovědnost za vládnutí. Král nechává povolat benátskou princeznu Beatrix (C. Buckingham), aby se jeho syn s princeznou oženil a spojil tak obě země, které by mohly snadněji čelit náporu vetřelců. Jenže Matěj o sňatku nechce ani slyšet. Není spokojen s tím, jak žije, vadí mu, že je neustále ochraňován. Svatbě navíc intrikuje zrádný hvězdář (T. Matonoha), jenž se na tajno spolčil se zlým sultánem.

Nedaleko žije dobrý kovář se synem Tomášem. Ani Tomáš není zcela spokojen se životem. Touží po dobrodružství a cestě za štěstím. Syn kováře Tomáš se tak přidává ke kejklířům a shodou okolností se dostane až do královské konírny, kde se potkává s princem Matějem. Po čase dostanou mladíci nápad, že se mohou díky své podobě vyměnit na jednu noc a zkusit tak život toho druhého. Oba díky záměně poznají lásku a zkusí si na vlastní kůži to, co znamená zodpovědnost.

Pohádku natočila v roce 2014 režisérka Mariana Čengel Solčanská, která ke snímku napsala rovněž scénář. V rodinném filmu, plném nečekaných zvratů, hraje velmi neočekávaně zpěvačka Celeste Buckingham, která k pohádce nazpívala i titulní píseň. Zpěvaččin výkon byl velkým překvapením a její herecký kolega Samo Spišák o ní prohlásil: „Co se týče Celeste, tak ta mě velmi překvapila. Byla naprosto skvělá. Věděla přesně, kdy a jak má reagovat a tvářit se.“ Dále v pohádce herecky excelují Tomáš Hanák, J. Bárdos či známý komik a moderátor Tomáš Matonoha, který je však zároveň uznávaným hercem.

Zajívavostí je, že kostýmy z pohádky jsou velmi autentické, a to i co se váhy týče. Některé dámské kostýmy skutečně vážily až 15 kg. Další pikantností je, že během natáčení se točilo mnoho scén se zvířaty. Nejdramatičtější byl údajně okamžik, kdy se mezi štáb dostalo z klece několik vlků a skutečně šlo některým o život.

Největší problém měl představitel prince Matěje a syna kováře Tomáše Samo Spišák překvapivě s dojením krávy. Oproti tomu prý hravě zvládl velmi obtížné šermířské souboje.

Pohádka se točila 35 natáčecích dní převážně na Slovensku a mnoho herců je slovenských. Protože u nás stále méně dětí rozumí slovenštině, byla pro český trh kompletně předabována do češtiny.


Související články

Další články