Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

Pátek ve znamení teroru: Teroristé útočili kladivem, nožem i bombou. Anglie a Francie jsou v pohotovosti

Evropa je neustále v ohrožení.
Tento pátek se nese opět ve znamení teroru. Dnešní den byly zaznamenány tři teroristické útoky, a to v Anglii a dva ve Francii. Naštěstí nikdo z napadených nepřišel o život a útočníci jsou již v rukou policie.

Tento pátek se zdá být hodně nešťastný. Hlášeny jsou teroristické útoky z Anglie i Francie. Naštěstí díky okamžitému zásahu nepřišel nikdo o život. Tohle je jen další příklad toho, že Evropa se musí mít neustále na pozoru, protože nebezpečí hrozí na každém rohu.

Neznámý muž napadl nožem vojáka ve službě, který hlídkoval v metru Châtelet v Paříži. Voják naštěstí vyvázl bez jakéhokoliv zranění a útočník je již v rukou policie. O incidentu informoval server Daily Mail, podle kterého útočník napadl vojáka zezadu a snažil se ho nožem zranit.

Voják byl ovšem pohotový a muže s nožem v ruce rychle přitlačil k zemi. Ten při napadení řval Alláhu akbar. „Neznáme úmysly útočníka, který byl zadržen,“ sdělila francouzská ministryně obrany Florence Parly.

Tohle není jediný incident, který se dnes stal. Ve francouzském městě Chalon-sur-Saone došlo taktéž k teroristickému útoku. Tam zase jeden muž zaútočil na dvě ženy kladivem. Muž měl taktéž vykřikovat Alláhu akbar. Jedna žena je zraněná, ale mimo ohrožení života.

I v Anglii došlo dnes k útoku. V londýnském metru vybouchla bomba a zranila nejméně 22 lidí. Psali jsme ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Další články