Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Zábava Andrej Babiš (politik) Horoskop

Nejnovější kauzy

Pátek třináctého se blíží: Čeho se máme bát?

Pátek třináctého nešťastný je den.
Už zítra tu máme pátek třináctého, ke kterému se váže spousta pověr. Neměli byste se vdávat ani absolvovat složité operace. Chodit na důležité pracovní pohovory se též nedoporučuje. Spousta lidí po celém světě se bojí vůbec vyjít ven, jelikož smůle, která se k osudnému dnu váže, bezmezně věří. A co vy?

Už zanedlouho nastane pátek třináctého a vy byste si měli dobře rozmyslet, co budete ten den dělat. Osudný den je spojen s neštěstím po téměř celém světě. Jen ve Španělsku a v Latinské Americe se lidé bojí úterý třináctého.

K „našemu“ pátku se vztahuje spousta pověr. Rozhodně byste si na ten den neměli nechat plánovat složité operace nebo absolvovat pohovory. V daný den byste ani neměli chystat veselku. Tu vám sice logicky nemůže zkazit číslo, ale spíše panický strach z něj.

A kde že se vůbec pověra vztahující se k pátku vzala? Pravděpodobně u křesťanů. Ti ho již od nepaměti považují za den smůly. Právě třináctého dne v měsíci na Velký pátek byl totiž ukřižován Ježíš Kristus. A při poslední večeři sedělo u stolu třináct lidí, z nichž ten třináctý byl Jidáš, který Krista zradil.

Mohlo by vás zajímat

Další články