Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Pat a Mat se zabydleli v muzeu Grévin Praha: „A je to!“

Pat a Mat se zabydleli v muzeu Grévin Praha: „A je to!“
Zdroj: oficiální zdroj
+ Další 2 fotografie
Co nového v muzeu voskových figurín Grévin? Televizní hvězdy Jolana Voldánová a Roman Šebrle, kteří již v muzeu mají své vlastní voskové dvojníky, mezi sebe přivítali Pata a Mata. Tito dva pověstně nešikovní kutilové nás u televizních obrazovek baví svými triky a zlepšováky více než 40 let.

Při návštěvě muzea v Celetné 15 vás budou Pat a Mat doprovázet téměř na každém kroku, a to až do konce léta. V rámci interaktivní výstavy vás vtáhnou do svého animovaného světa. Vyzkoušíte trikovou 3D iluzi nebo tajemný přístroj Phenakistoscop, s jehož pomocí zjistíte, jak se dělá animovaný film. Hravosti a fantazii se zde meze nekladou.

Nejzábavnější muzeum Grévin Praha včera v Celetné ulici č. 15 slavnostně otevřelo interaktivní výstavu a rozšířilo tak svou stálou expozici o animovaný svět Pata a Mata. Výstava bude trvat do konce prázdnin a návštěvníci mají možnost vyzkoušet a objevit neočekávané triky, které přináší svět animovaného filmu.

Již v lobby muzea nás přivítali dva gigantičtí panáčci v čepičkách, červeném a žlutém roláku a modrých montérkách. Na Pata a Mata budou odteď návštěvníci narážet opravdu ve všech prostorách muzea, v celé stálé expozici a také tam, kde je možno cokoliv kutit, například ve výtahu, u otvoru klimatizace či na záchodcích.

Výstava vznikla pod záštitou starosty městské části Praha 1 Ing. Oldřicha Lomeckého. Tím započala dlouhodobá spolupráce mezi muzeem Grévin a městskou částí Praha 1.

K této příležitosti starosta předal dvojici kutilů speciální animované čestné občanství se slovy: „Na Praze 1 máme významné občany z oblasti kultury, kteří tu bydlí a tvoří. V příbězích Pata a Mata je typické, že to vždy skoro dopadlo. Proto jsme se rozhodli udělit této animované dvojici "skoro čestné občanství" Prahy 1."

Známý světlomalíř Alex Dowis věnoval své večerní představení Patovi a Matovi. Techniku Light art show si mohou návštěvníci v rámci této výstavy vyzkoušet i sami. Slouží k tomu menší sprejové svítilny, které po přiložení na plátno pomocí tahů zeleným světlem vykouzlí jakékoliv obrazce. Světelná technika je známá například z divadla Ta Fantastika, kde ji využívají ve svých představeních.

Na slavnostním otevření nechyběl Marek Beneš, syn Lubomíra Beneše, který je vedle Vladimíra Jiránka a Jiřího Kubíčka jedním z tvůrců Pata a Mata.

Do poutavého světa animovaného filmu přišly nahlédnout také osobnosti z řad šoubyznysu, jako například herečka a manželka Petra Skoumala, autora hudby k seriálu Pat a Mat, Ilona Svobodová, dále moderátorka a cvičitelka Hanka Kynychová nebo také legendární kapelník a dirigent Václav Hybš s herci z divadla Spejbla a Hurvínka.

Nechyběli ani zpěvák Josef Vágner a Jan Tenkrát, zpěvačka Petra Hapková, Genny Ciatti. Nezaměnitelný styl Pata a Mata přišel ocenit stylista Kája Pavlíček.

Související články

Další články