Pastrňák opět exceloval. Češi zmákli i Nory, ale bez velkých fanfár. Třikrát je zachránila tyč!

David Pastrňák si při trestném střílení vychutnal norského brankáře Jonase Arntzena.
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
+ Další 2 fotografie
ms v hokeji

Hokejová show Davida Pastrňáka na mistrovství světa ve Finsku vesele pokračuje. Dva góly a navrch asistence, taková je bilance útočníka Bostonu v bitvě proti Norům. Češi díky jeho příspěvku zlomili Nory 4:1 a mají nakročeno do čtvrtfinále, byť jejich vystoupení na ledě provázely i rozpaky. „Trochu se musíme zlepšit, i od sebe očekávám trochu víc herně,“ prohlásil v rozhovoru pro Českou televizi Pastrňák, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání z party trenéra Jalonena.

Ze zámoří si na každý pád přivezl David Pastrňák formu jak hrom, byť v této sezoně šel u něj hokej stranou, jak informoval eXtra.cz.

Minule proti Lotyšům zapsal gól a asistenci, v sobotu posbíral ještě o bod víc. Nejprve napálil v přesilovce puk pod víko a Češi vedli 1:0, ve třetí třetině parádním blafákem při trestném střílení vykoupal norského gólmana a zasadil Seveřanům třetí ránu do vazu.

V závěru odmítl hattrick, když při norské hře bez brankáře místo střely do odkryté branky raději ještě nahrával parťákovi Červenkovi, který zpečetil výsledek na 4:1 a s bilancí 3+8 vévodí kanadskému bodování letošního MS!

„Mohl jsem střílet, ale viděl jsem Romana v dobré pozici a prostě to mám takhle v krvi. Vždycky jsem víc hledal. Chtěl jsem Krejču (David Krejčí) a Romana odměnit, protože mi na ledě sázejí přihrávky,“ vysvětloval Pastrňák v rozhovoru pro Českou televizi.

Dařilo se i dalším. Poprvé na turnaji se konečně trefil také Jakub Vrána, který gól potřeboval jako sůl. Dobře se uvedla nová posila týmu David Kämpf, specialista na oslabení a vhazování mohl v první třetině i skórovat.

Zdá se být vše růžové, jenže nebylo! Čeští hokejoví reprezentanti v druhé třetině ubrali na aktivitě, kvůli nedůrazu a laxnosti pouštěli Nory do spousty šancí, ti dokonce třikrát ve druhé periodě rozezvučeli tyč Vejmelkovy branky! V závěrečné části se navíc Jalonenova armáda dopouštěla častých faulů a Seveřané jednu z přesilovek využili ke korekci skóre.

Češi přesto houževnatého soka zvládli a mají blízko do čtvrtfinále. V pondělí od 15:20 vyzvou ve svém předposledním vystoupení v základní skupině B celek USA, o den později nastoupí proti domácímu Finsku. K jistotě play off jim chybí bod, před Lotyši a Nory mají v tabulce aktuálně pětibodový náskok, Rakousko jich ztrácí šest.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní