Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pastelky a spodní prádlo: Od úterý se otevřou papírnictví a obchody s dětským oblečením a obuví

Zdroj: pixabay.com
rozvolnění
Andrej Babiš (66) v neděli oznámil, že se od úterý znovu otevřou některé obchody. Budete moci nakoupit svým dětem například psací potřeby, oblečení a pro sebe například spodní prádlo. Premiér dodal, že se rozvolnění těchto obchodů schválí na vládě už v pondělí.

Epidemie koronaviru v Česku velmi zvolna a pomalu ustupuje, vládní nařízení a systém PES omezily téměř vše a lidé si mohou kupovat jen životně důležité potřeby. Andrej Babiš v České televizi v neděli řekl, že od úterý bude možné nakoupit v papírnictvích, obchodech s dětským oblečením a obuví a otevřou se také prodejny se spodním prádlem.

„Od úterý, předpokládám, že vláda to schválí, rozšíříme segment maloobchodu, to znamená papírnictví, prodejny s dětským oblečením a obuví, prodejny spodního prádla,“ vyjmenoval Babiš zboží, které budou opět moct prodávat malé obchody i obchodní řetězce. Neupřesnil, jestli bude dětské zboží omezeno nějakou věkovou hranicí.

Vláda by tato rozvolnění měla schválit na pondělním jednání. Rizikové skóre systému PES se drží už čtvrtý den na čtvrtém stupni, ministr zdravotnictví Jan Blatný však následující týden žádná zmírnění opatření neplánuje. Zmíněné obchody jsou zřejmě hlavně vyslyšením občanů, kteří potřebují tyto druhy zboží pořídit a neměli možnost.

Související články

Další články