Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Pašeračka Tereza udělala razantní krok! Změnila strategii a doufá v brzké propuštění

Pašeračka Tereza doufá, že se dostane z vězení ven.
Zdroj: Profimedia
Pašeračka Tereza

Tereza Hlůšková (25), známá mezi veřejností jako pašeračka Tereza, si odpykává svůj trest za pašování heroinu. Ve vězení už strávila několik let a nyní čeká na odvolací soud, který by ji mohl poslat zpět domů do Česka. Tereza se rozhodla před odvolacím soudem, který má proběhnout 29. června, že změní strategii a vyměnila advokáta. Místo zkušeného Navída Basíra s ní do boje půjde hvězdný advokát Saif ul-Malúk.

Na odvolání čeká Tereza Hlůšková už od roku 2018, co byla odsouzena k osmi letům za mřížemi za pašování drog. Jedno odvolání se mělo konat už 17. června, ale nakonec byli soudci Málik Šehzád Chán a Vahíd Chán zaneprázdněni. Tereza už si zabalila věci a připravila šaty, v nichž měla v plánu věznici opustit. Nakonec by se před soud měla postavit dne 29. června, pokud si to soudci opět nerozmyslí.

Nastoupí nové advokátské eso

Novinář Alí Aršád řekl podle deníku Blesk, že Tereza propustila svého dosavadního advokáta a najala si zkušeného Saif ul-Malúka. Bylo to prý přání jejího otce, který měl za služby ul-Malúka již předem zaplatit. Asi opravdu věří, že jí pákistánský advokát konečně pomůže osvobodit z vězení a ona se tak vrátí zpět do rodné vlasti. Saif ul-Malúk se proslavil obhajobou křesťanky Asia Bibi, která byla odsouzená v Pákistánu k trestu smrti za rouhání. Po jeho řeči ji soud zprostil veškerých obvinění.

Pokud soud opět nenastane, tak bude muset Tereza čekat na náhradní termín, který je až na konci září. Česko i Tereza doufají, že další odklady již nenastanou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy