Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Pašeračka Tereza skáče radostí: Nečekaně jí zkrátí trest, domů se podívá dřív

Pašeračka Tereza skáče radostí: Nečekaně jí zkrátí trest, domů se podívá dřív
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
Svoboda

Pašeračka Tereza (24) se může radovat. V Pákistánu končí muslimský svátek ramadán a blonďaté vězenkyni byl při této příležitosti snížen trest. Kdy se podívá domů?

Trest snížen...ale o kolik?

Více, než tři roky sedí Tereza Hlůšová v pákistánském vězení. Za pašování heroinu dostala víc než osm let za mřížemi. Teď ale přichází dobrá zpráva, bude jí snížen trest! Může za to Svátek přerušení půstu, který slaví muslimové. Ten se slaví na konci ramadánu, během kterého se věřící postí. Blesk o tom informoval pákistánský novinář Alí Aršád.

Žije jako muslimka

Vláda se rozhodla snížit vězňům tresty. Podle návrhu pákistánského ministerstva zahraničí by se tak mohla podívat Tereza na svobodu dříve, než předpokládala. A o kolik bude nechvalně proslulé pašeračce z Česka trest snížen? O měsíc. Tereze byl trest už dříve snížen o tři měsíce.

Pašeračka Tereza byla v roce 2018 odsouzena za pašování devíti kilo heroinu v kufru. Chytili ji na letišti v Láhauru. Teď se česká pašeračka přizpůsobuje tamní kultuře. Ramadán držela spolu s ostatními vězni, jedla před rozedněním a pak až večer.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy