Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Pašeračka Tereza skáče radostí: Její čekání po třech letech v pákistánské base skončilo

Pašeračka Tereza doufá, že se dostane z vězení ven.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie

Tereza Hůšková (24) vidí po letech za mřížemi světlo na konci tunelu. Poté, co byla v roce 2018 zatčena na pákistánském letišti v Láhauru s bezmála devíti kilogramy heroinu, ji soud v roce 2019 odsoudil na osm let a osm měsíců ve vězení. Češka se dlouho neúspěšně snažila o odvolací řízení, nyní se jí podařilo získat termín. Musela pro to ale udělat zásadní krok.

Tereza Hlůšková sedí v pákistánském vězení Kot Lakhpat už tři roky, dalších pět a půl má ještě před sebou. Pákistánské soudy se s českou pašeračkou vůbec nemazlily, ostatně také byla na letišti přistižena s bezmála devíti kily heroinu.

Po několika letech za mřížemi Hlůšková uznala svou chybu a tvrdí, že se polepšila. „Chtěla bych říct, že každý dělá chyby, což je sice klišé, ale něco na tom je. Já se ze svých chyb poučila, změnila jsem se a nemohu se dočkat domů. Jestli to bude příští rok, nebo za zbývajících pět let, nevím. Mě stále naděje neopouští!“ uvedla pro deník Blesk.

Už má stanovený termín

Hlůšková se tak už nějakou dobu snaží proti trestu odvolat, zatím se jí to ale vůbec nedařilo. V březnu sáhla k radikálnímu kroku a vyměnila právníky. „Za dva roky její bývalý právník nedosáhl rozhodnutí o odvolání. Selhal a Tereza se na něj rozzlobila. Tereza nyní vkládá své naděje na propuštění do Navída Básira,“ uvedl pro Blesk zdroj z Pákistánu.

Riskantní krok se Češce očividně vyplatil. Soud její žádost totiž nakonec schválil a rovnou stanovil i i termín prvního stání odvolacího soudu! „Vrchní soud oznámil Tereze během koronavirové pandemie velké zprávy. Terezino čekání skončilo,“ oznámil deníku nejmenovaný zdroj.

Česká pašeračka tak nyní s napětím vyčkává na 17. června, kdy by mělo odvolací řízení proběhnout. Otázkou ale je, zda na něj vůbec dojde. V minulosti totiž Hlůškové už tři termíny zrušili.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy