Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Pašeračka Tereza se za mřížemi raduje: Konečně mě pustí, vypráví spoluvězeňkyním

Pašeračka Tereza se za mřížemi raduje: Konečně mě pustí, vypráví spoluvězeňkyním
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
naděje
Ačkoliv pobyt ve vězení je pro Terezu Hlůškovou (23) velmi těžký a nejednou se z Pákistánu do Česka dostaly zprávy o tom, že pašeračka za mřížemi jen pláče, vypadá to, že poslední dobou má důvod k radosti. Potěšila ji především informace, že soud schválil zrychlené řízení v jejím případu, které rozhodne, zda půjde k odvolacímu soudu, nebo zůstane v base.

Za mřížemi pákistánského vězení je Tereza Hlůšková už téměř 2 roky, není proto divu, že se jí ulevilo, když zjistila, že se konečně dočká odvolacího řízení. Již 18. prosince bude rozhodnuto o tom, zda pašeračka zamíří k odvolacímu soudu, nebo zůstane ve vězení. Zrychlené řízení bylo ve středu schváleno soudkyní.

Informaci serveru Blesk.cz potvrdil pákistánský novinář Alí Aršád. „Právník Tereze poslal do vězení dopis s rozhodnutím soudu. Tereza byla moc šťastná a dopis přečetla i svým spoluvězeňkyním, její radost byla tak velká, že dokonce zlíbala miminko jedné z nich,“ prozradil.

Je ale možné, že Terezina radost ovládá i její úsudek. K propuštění totiž nemusí ani dojít, ona o něm ale už teď vypráví spoluvězeňkyním. „Vzhlédla k nebi a poděkovala Bohu. Byla tak šťastná, že ani nevečeřela a spoluvězeňkyním říkala, že už ji konečně propustí. Samou radostí nemohla ani spát. Podle mého zdroje ve vězení to pro ni byly předčasné Vánoce,“ dodal Aršád.

Tereza Hlůšková byla v lednu roku 2017 zadržena na letišti v Láhauru, v jejím kufru celníci nalezli téměř 9 kilogramů heroinu. Pašeračka si byla jistá, že jí soud shledá nevinnou a pojede domů, místo toho jí však bylo vyměřeno 8 let a 8 měsíců za mřížemi věznice v Pákistánu.

Eben vzpomíná na hvězdy, se kterými se za roky festivalu setkal: Čím ho ohromil Redford nebo Banderas?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy