Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Pašeračka Tereza se rozplakala štěstím. Bude za ni bojovat světoznámé eso

Pašeračka Tereza se rozplakala štěstím. Bude za ni bojovat světoznámé eso
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
Vězení

Tereza Hůšková (25) vidí po letech za mřížemi světlo na konci tunelu. Přestože Češce, která si má v pákistánské věznici odsedět bezmála devět let za pašování drog, bylo zrušeno odvolací řízení, měla důvod k radosti. Navštívil ji totiž světoznámý právník, u kterého prosila o pomoc už před rokem. 


Pašeračka Tereza Hlůšková se dlouho těšila na odvolací řízení, které mělo proběhnout 17. června. Nakonec se ale, tak jako už mnohokrát v minulosti, musela smířit s hořkou zprávou. Stání bylo odloženo...

„Odvolání Terezy nebylo možné znovu vyslechnout. Vrchní soud v Láhauru opět zrušil odvolací harmonogram,“ uvedl zdroj z Pákistánu pro Blesk.cz. Důvodem je časové vytížení soudců Málika Šehzáda Chána a Vahída Chána.

Před právníkem se rozplakala

Přestože je odložení řízení nepochybně špatnou zprávou, Hlůšková měla alespoň jeden důvod se radovat. Ve věznici ji totiž spolu s jejím právníkem Navídem Basírem navštívil světoznámý advokát Saif ul Malúk.

U něj žádala o pomoc už před rokem, doposud ale byly všechny prosby marné. Nakonec se ale přeci jen dočkala a zaneprázdněný právník si na Češku udělal čas a přislíbil pomoc. Utvoří tak advokátní tandem s Basárem za účelem pomoct pohledné trestankyni. Ta se údajně před Malúkem rozplakala.

Ve vězení sedí už tři roky

Tereza Hlůšková byla v roce 2018 odsouzena za pašování devíti kilogramů heroinu v kufru. Chytili ji na letišti v Láhauru. Od té doby bojuje za pomoci právníků o možnost propuštění z pákistánského vězení.Související články

Další články

Nejnovější kauzy