Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pašeračka Tereza se dočkala svobody: Takhle přijal zprávu o propuštění její otec

Pašeračka Tereza Hlůšková.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Pákistán

Pašeračka Tereza (25) už se nemůže dočkat, až bude zpět v Česku. V pákistánském vězení strávila téměř čtyři roky, a to za údajné pašování téměř devíti kilogramů heroinu, ale v pondělí ji soud zprostil obžaloby. Pákistánské úřady nyní dělají vše proto, aby mohla zemi opustit co nejdříve.

Zatím není jisté, kdy přesně se Tereza Hlůšková vrátí zpět do České republiky, protože se toho musí hodně zařídit. „Na konci týdne by měl být doručen písemný rozsudek odvolacího soudu, následně česká občanka musí vyčkat na vrácení svých osobních věcí včetně cestovního pasu. Naše ambasáda je ve spojení s rodinou, která avizovala, že je připravena zakoupit letenku zpět do ČR,” prozradila pro eXtra.cz tisková mluvčí Ministerstva zahraničních věcí ČR Eva Davidová.

Zároveň dodala, že bude mít Tereza po propuštění možnost ubytování, kde by setrvala, než odletí do své země. „Její návrat do ČR předpokládáme na konci příštího pracovního týdne,” dodala Davidová. Podle ní je s Terezou v tuto chvíli v kontaktu asistent honorárního konzula.

Její tatínek je štěstím bez sebe

Ve vězení strávila Tereza téměř čtyři roky. V lednu 2018 celníci v pákistánském Láhauru našli v jejím kufru téměř devět kilogramů heroinu. Tehdy bylo Tereze dvaadvacet let a měla celý život před sebou. Do Pákistánu prý podle svých slov odletěla za modelingem. Na soud poté čekala více než rok, a když stanula před soudci, dostala osm let a osm měsíců nepodmíněně.

Ve věznici Koh Lakhpat si dohromady pobyla tři a půl roku. Během let se Tereza několikrát snažila proti verdiktu odvolat, protože tvrdila, že drogy nepatřily jí, ale slyšení bylo vždy odročeno, protože soudci neměli čas. V pondělí však Terezu zprostil soud obžaloby a ona se tak bude moci vrátit do Česka. „Je šťastná, čas ve vězení je u konce. Během dvou tří dnů bude volná,” prozradil její advokát Sajf ul Malúk.

Televize Nova zkontaktovala jejího otce, který se na přílet dcery velmi těší. „Teď mě zajímá pouze jediné. A to je, aby Terezka bezpečně a co nejdříve přicestovala domů,” uvedl. Je ale jisté, že až se Tereza vrátí zpět, bude ji čekat karanténa, protože není naočkovaná u nás uznávanou vakcínou proti koronaviru.

Související články

Další články