Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pašeračka Tereza se ozvala z vězení: Jsem obětí nechutných návrhů, ale nevzdávám to

Pašeračka Tereza se ozvala z vězení: Jsem obětí nechutných návrhů, ale nevzdávám to
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
Pákistánské vězení
Tereza Hlůšková (24) si v pákistánské base zažila už spoustu věcí. Nyní se svěřila Blesku, že od roku 2018, kdy ji zatkla policie na letišti v Láhauru s téměř devíti kilogramy heroinu, vystřídala hned několik právníků. Jeden ji dokonce do vězení posílal nechutné návrhy. I to jí zkomplikovalo cestu na svobodu, která je, zdá se, pořád v nedohlednu.

Shánět právníka v konflikty sužovaném Pákistánu se pro Terezu Hlůškovou ukázalo jako noční můra. Poté, co u ní celníci na letišti v Láhauru objevili necelých 9 kilogramů heroinu, putovala Tereza bez milosti do jednoho z nejtvrdších vězení v zemi Kot Lakhpat. Tam si musí odpykat 8 let a 8 měsíců. Už jen proto potřebovala dobrého právníka, toho se jí ale hned tak nedostalo.

Právnická hvězda ji nepomohla

Prvním mužem, kterého si Hlůšková najala, byl Čaudhrí Džavád Zafar. Ten ale po měsíci dostal nemilosrdně padáka. „Můj první právník je lhář, který se nestyděl si vzít několik tisíc euro od mé rodiny a poté mi dělat nechutné návrhy, za což jsem jej vyhodila,“ svěřila se Hlůšková pro Blesk.

Hlůšková měla tehdy před soudem a nutně tak potřebovala advokáta. S prací pro českou pašeračku souhlasil Ašgar Dogar, ani ten se ale zprvu u Češky neohřál. Po zdrcujícím rozsudku, kdy si Hlůšková vyslechla tvrdý verdikt osm let a osm měsíců za mřížemi, se rozhodla v rozhořčení právníka vyhodit. Dle jejích slov ho za vysoký trest zprvu vinila, nakonec ale uznala, že dělal, co bylo v jeho silách. „Udělal, co mohl, mohlo být hůř,“ napsala Blesku. Dogara tak po čase najala znovu.

Mezitím ale vyzkoušela služby Saifa ul Malúka. Ten se stal prakticky celosvětovou právnickou hvězdou, když se proslavil jako obhájce pákistánské křesťanky odsouzené k smrti za rouhání. Hlůšková se o něm dozvěděla od jedné nejmenované novinářky. Jak ale pašeračka zjistila, Malúk se nespecializuje na drogové případy, což byl problém. Jejich cesty se tak rozešly.

Naděje ji neopouští

Češka tak nyní musí plně důvěřovat Dogarovi a českým úřadům, které bojují za to, aby se Hlůšková vrátila do vlasti ke své rodině. Krátká naděje se objevila s plánovaným vyhlášením rozsáhlé amnestie v Pákistánu, jak se ale ukázalo, Hlůškové se nejspíš týkat nebude. Musí se tak smířit se svým dlouhým trestem.

„Na závěr chci říct, že každý dělá chyby, což je sice klišé, ale něco na tom je. Já se ze svých chyb poučila, změnila jsem se a nemůžu se dočkat domů. Jestli to bude příští rok, nebo za zbývajících pět let, nevím. To teď záleží na Dogarovi. Mě stále naděje neopouští!“ napsala Tereza, která se snaží zůstat pozitivní.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy