Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pašeračka Tereza oslavuje: Pákistánský prezident jí snížil trest

Tereza nevěří, že jde sedět.
Zdroj: youtube.com
+ Dalších 5 fotografií
vězení
Pákistánský prezident Áfir Alví dal pašeračce Tereze dar. K příležitosti místního Dne nezávislosti zkrátil české vězeňkyni i dalším trest odnětí svobody o tři měsíce. Tereza Hlůšková (24) je radostí bez sebe a už se chlubí, že se brzy vrátí domů. Stále totiž doufá, že dosvědčí její nevinu a z vězení ji tak hned propustí.

Tereza Hlůšková se do vězení v Pákistánu dostala v lednu v roce 2018. Smůla se jí nalepila na paty na letišti v Láhuru ve chvíli, kdy si v kufru nesla skoro devět kilogramů heroinu. Ten celníci ale nalezli a ihned pašeračku Terezu zadrželi. U soudu byl tak mladé Češce vyměřen trest odnětí svobody na osm let a osm měsíců

V pátek 14. srpna se ale uvězněná žena mohla zaradovat z pozitivní zprávy. Pákistánským vězňům se totiž k významným dnům nebo svátkům jako dar snižují tresty. Tradici zachoval i aktuální prezident Áfir Alví během pákistánského Dne nezávislosti, který se slavil právě v pátek.

„Všem vězňům včetně Terezy snížili trest o tři měsíce. Prezident nařídil propuštění 274 vězňů. Na svobodu se dostaly i čtyři ženy z Tereziny věznice,“ informoval Blesk novinář Alí Aršád. Dodal také, že tresty nebyly sníženy lidem, kteří byli uvězněni za vraždu nebo terorismus. „Všichni trestanci jsou za to prezidentovi vděční. I Tereza,“ dodal Aršád. Zdroj z vězení Blesku také uvedl, že Tereza byla ze snížení trestu natolik šťastná, že jednomu z bachařů řekla, že bude brzy z vězení propuštěna.

Uvězněná žena stále trvá na své nevině a pokusila se odvolat. Na to však soud nereagoval. Vyřizování totiž zkomplikoval koronavirus. Proto pašeračka zkusila štěstí u tamního prezidenta. „Jsem nevinná. Do tohoto špinavého případu jsem byla zatažena,“ napsala Tereza. Upozornila také, že se jednalo jen o spiknutí proti její osobě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy