Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Pašeračka Tereza míří na svobodu: Tohle byla její první reakce na rozsudek soudu

Pašeračka Tereza doufá, že se dostane z vězení ven.
Zdroj: Profimedia
reakce

Pětadvacetiletá Češka Tereza Hlůšková, která si v Pákistánu odpykávala více než osmiletý trest za pašování drog, byla zproštěna obžaloby. Na svobodu by se měla dostat během několika dní. Informaci o propuštění se dozvěděla od dozorkyně ve věznici. Tohle byla její první reakce.

Českému velvyslanectví v Pákistánu potvrdil propuštění Terezy Hlůškové telefonicky její advokát, řekla dnes ČTK mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová. Jako první informaci přinesl deník Blesk.

Informaci o zproštění obžaloby se Tereza dle zdroje deníku Blesk dozvěděla od dozorkyně věznice. "Byla tak šťastná, že se rozplakala," popsal zdroj její reakci.

Na svobodě bude během několika dní

"Hlůšková byla odvolacím soudem v Láhauru zproštěna obžaloby a měla by být propuštěna po vyhotovení rozsudku, odhadem v řádu dní," řekl podle dnešního vyjádření Davidové českému velvyslanectví v Pákistánu právník Hlůškové. "Konzulární odbor prověřuje možnosti přepravy," dodala mluvčí MZV.

Hlůškovou pákistánští celníci zadrželi v lednu 2018 na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. V březnu 2019 byla mladá Češka odsouzena k trestu odnětí svobody v délce osmi let a osmi měsíců a k pokutě. V dubnu se proti verdiktu odvolala a soud jí nyní podle jejího právníka dal za pravdu.

Zadržovaná Češka od počátku tvrdí, že do Pákistánu přijela jako modelka a někdo jí heroin do kufru podstrčil. Pákistánský zpravodajský portál UrduPoint již dříve uvedl, že drogy, které Češka převážela, by měly na černém trhu hodnotu 150 milionů pákistánských rupií (19,5 milionu Kč).

Související články

Další články