Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pašeračka Tereza má pusu od ucha k uchu: Co se dělo na tajemné schůzce po verdiktu

Tereza Hlůšková: Co řekla svému právníkovi krátce po verdiktu?
Zdroj: Se souhlasem Terezy Hlůškové
+ Další 2 fotografie
Pákistán

Pašeračka Tereza (25) se už nemůže dočkat, až bude zpět v České republice. Minulé pondělí si u soudu vyslechla, že ji z pákistánského vězení po téměř čtyřech letech propustí. Se svým právníkem, který ji z vězení dostal, se sešla hned, jakmile uslyšela tu šťastnou zprávu. Co mu Tereza řekla?

V pondělí 1. listopadu padl velmi nečekaný verdikt. Po téměř čtyřech letech, které pašeračka Tereza strávila v pákistánské věznici Kot Lakhpat, ji odvolací soud shledal nevinnou. V roce 2018 u ní v kufru celníci na letišti našli skoro devět kilogramů heroinu a poslali ji do vězení na osm let a osm měsíců nepodmíněně.

Tereza si však ve vězení odsedí jen necelé čtyři roky. Podle soudu byla nepravomocně odsouzena, a proto jí trest zkrátili. Krátce po verdiktu šel Terezu navštívit její právník do kanceláře vrchního dozorce. „Sajfúl Malúk šel ve středu za Terezou do vězení. Obhájce poblahopřál Tereze k jejímu propuštění. Tereza poděkovala právníkovi,“ uvedl pro Blesk blízký zdroj.

Tereza se usmívala

Tereza se prý po verdiktu celou dobu usmívala. „Schůzka trvala asi čtyřicet minut,“ prozradil. „Kdybyste mi nepomohli, byla bych tu vězněná jako nevinná,” řekla prý Tereza a nezapomněla poděkovat ani dalšímu právníkovi Asgharu Dogarovi.

Nyní už se jen čeká na vyřízení potřebných dokumentů, což může trvat několik dní. Podle informací, které eXtra.cz poskytla tisková mluvčí Ministerstva zahraničních věcí ČR Eva Davidová, by se Tereza měla vrátit na konci tohoto pracovního týdne.

Související články

Další články