Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Pašeračka Tereza Hlůšková měla s trestem vlastně štěstí: Odvoláním si vůbec nepomůže!

+ Dalších 53 fotografií
pákistán
Odsouzená Tereza Hlůšková (22), která dostala 8 let a 8 měsíců v pákistánské věznici za to, že pašovala 9 kilogramů heroinu, měla s trestem velké štěstí. Alespoň tak to DVTV sdělila novinářka Tereza Engelová, která v Pákistánu žila. Podle ní by si pašeračka odvoláním nikterak nepomohla.

Ve středu padl rozsudek a Tereza Hlůšková, která byla v lednu 2018 zadržena na letišti v Láhauru s 9 kilogramy heroinu v zavazadle, si odsedí 8 let a 8 měsíců v pákistánském vězení. Podle novinářky Terezy Engelové, která v Pákistánu žila, dostala pašeračka ten nejmírnější možný trest a odvoláním si nepomůže.

Odvolání by v případě Terezy mělo smysl jen v případě, že by se povedlo ji dostat z Pákistánu do Česka. Tamější soudy jsou totiž velmi zaměstnané a Hlůšková by mohla na nový rozsudek čekat i několik let.

Pokud by si pašeračka mohla odsedět trest v Česku, pákistánské úřady by trvaly na tom, aby si ho odseděla celý. Podmínky v české věznici by pro Terezu byly nepochybně příznivější, dostat ji sem ale bude složité, s Pákistánem totiž nemáme podepsanou dohodu o předávání vězňů.

V pákistánském vězení Terezu Hlůškovou čeká přísný režim, vstávání brzy ráno, chudá nedovařená jídla a především tvrdá práce, na kterou z vazební věznice zvyklá nebyla. Ve čtyři hodiny odpoledne se za ní pak dveře její cely až do dalšího dne opět zavřou.

Mohlo by vás zajímat

Další články