Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Pašeračka Tereza H. se vrací domů: Scénáře jejího utajovaného příletu

Pašeračka Tereza Hlůšková.
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
zadržená češka

Tereza Hlůšková, která strávila několik let v pákistánském vězení, se co nevidět vydá na svou cestu domů. Po vyřešení nezbytných náležitostí nasedne na letadlo a odletí směr Evropa. Zda však přiletí přímo do ČR, to není jisté. Jakými způsoby by se mohla do vlasti dostat?

Pro Češku Terezu H. sejejí dny strávené v pákistánském vězení chýlí ke konci. Po několika letech strávených ve věznici za pašování drog se nedávno dočkala osvobozujícího rozsudku. Nastává tak otázka, jakou cestou se zpět do vlasti vydá.

Poletí přímo do Prahy?

Podle informací deníku Blesk už Tereze její rodina poslala peníze na letenku. Vydat na cestu domů se bude moci po vyřešení formalit, jako je vydání pasu a osobních věcí. Jakým způsobem se Tereza do České republiky vydá, však není jasné. Její rodina o příjezdu odmítla poskytnout jakékoli bližší informace. Jisté je, že z Pákistánu poletí s přestupem. Méně jisté je, zda doletí přímo do Prahy, nebo na nějaké zahraniční letiště. Protože Tereza pochází z Uherského Hradiště, nabízí se let do Vídně, která leží blízko.

Tímto krokem by se zároveň vyhnula nechtěné mediální pozornosti na pražském letišti. Letět by mohla také do některého z blízkých německých letišť, jako je Mnichov nebo Berlín, či do Polska. Odtamtud už ji může rodina vyzvednout nerušeně a stranou od pozornosti médií.

Ven jen s respirátorem

Ať už se Tereza vydá do České republiky jakýmikoli cestami, bude muset splnit hygienická opatření kvůli epidemii koronaviru. Protože přijíždí ze země s velmi vysokým rizikem nákazy podle covidového semaforu, bude muset disponovat negativním PCR testem, který je nutné následně absolvovat i po příjezdu. Do sdělení výsledku testu by měla nosit respirátor všude mimo svůj domov.
Související články

Další články