Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Pašeračka Tereza H. se dostane dřív domů: Kvůli koronaviru jí byl snížen trest

Zdroj: youtube.com
+ Další 4 fotografie
covid-19
Pašeračka Tereza Hlůšková se kvůli pandemii koronaviru dostane zase o něco dřív domů. Trest odnětí svobody na dobu osmi let a osmi měsíců jí byl zkrácen už o celého půl roku, poslední dva měsíce z trestu jí nyní v souvislosti s nákazou odňal hlavní ministr Panžábu Usman Buzdar. Své dny tráví Češka na samotce, kde se sama rozhodla izolovat.

Celý svět se děsí pandemie koronaviru a nejinak tomu je i ve věznici v pákistánském Láhauru, kde si svůj trest odpykává česká pašeračka Tereza Hlůšková Ta za pašování heroinu dostala 8 let a 8 měsíců natvrdo. Její trest se ale každou chvíli alespoň o něco krátí.

Covid-19 je strašákem i pro pašeračku Terezu, která se kvůli nákaze sama rozhodla svůj čas trávit na samotce. Podle informací webu Blesk.cz dokonce ani nejí vězeňské jídlo a dny tráví ležením na posteli a nicneděláním.

Zřejmě jako jediné Češce ale koronavirus Tereze přinesl i něco pozitivního. Pákistánská vláda snižuje odsouzencům tresty při nejrůznějších příležitostech a Hlůšková má tak kvůli nákaze opět o dva měsíce nižší trest. Dohromady už jí byl snížen o 6 měsíců.

Chycení a odsouzení

Tereza Hlůšková byla v lednu 2018 zadržena celníky na letišti v Pákistánu s téměř devíti kilogramy heroinu v kufru. Ačkoliv celou dobu tvrdí, že je nevinná, v roce 2019 byla odsouzena k 8 rokům a 8 měsícům za mřížemi. Proti rozsudku podala odvolání, případ se ale stále nikam neposunul.

Související články

Další články