Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Pašeračka Tereza drží basu se spoluvězeňkyněmi, celé dny nejí

Pašeračka Tereza drží basu se spoluvězeňkyněmi, celé dny nejí
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Pákistán
Pandemie koronaviru stále řádí po celé planetě a nevyhnula se ani lidnatému Pákistánu, kde poslední dva roky tráví Češka Tereza Hlůšková, která byla v lednu 2018 zadržena celníky a obviněna z pašování heroinu. Kvůli strachu z nákazy podstoupila i se svými spoluvězni testy na koronavirus.

Dlouhé dva roky je pašeračka Tereza Hlůšková zavřená ve vězení v Láhauru na východě Pákistánu Důvodem byl heroin, který celníci našli v jejím kufru. Tereza se u soudu snažila obhájit různými způsoby, použila například tvrzení, že kufr není její nebo přišla s tím, že do Pákistánu přijela studovat islám

Ohleduplná k muslimům

To by se jí mohlo teď hodit, pokud to byla pravda. Muslimové totiž slaví svátek ramadán, ke kterému patří půst držený od úsvitu do soumraku. Protože je většina pákistánské populace muslimská, svátek pronikl i do věznice, kde Tereza sedí. Pákistánský novinář Alí Aršád uvedl pro web Blesk.cz, že se pašeračka o svátek zajímá a respektuje všechna specifika, co celý měsíc přináší.

"Tereza dostává snídani i oběd velmi brzy ráno, večeři pak v sedm hodin večer. Jí s muslimskými spoluvězeňkyněmi," uvedl Aršád. Podle něj bere Češka ohledy na věřící, kteří půst drží. "Přes den před nimi nejí," dodal novinář. V tomto období se v Pákistánu denně jí rýžový pokrm birjání.

Test na koronavirus

Koronavirus se roznesl prakticky všude a v Pákistánu nakažených stále přibývá, proto je důležité zjistit, jak na tom vlastně jsou. Vláda provincie Paňdžáb, kde je Láhaur, nařídila otestovat na koronavirus všechny vězně.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy