Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Pašeračka Tereza chce ven z vězení: Odvolací soud neodpověděl, obrátila se na prezidenta

Pašeračka Tereza chce ven z vězení: Odvolací soud neodpověděl, obrátila se na prezidenta
Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
Kauza
Pro pašeračku Terezu Hlůškovou uvězněnou v Pákistánu se zatím nic nemění a rozhodla se zakročit. Stále si stojí za tím, že je nevinná, a nechápe, z jakého důvodu by ji odvolávací soud nemohl propustit na svobodu. Obrátila se kvůli tomu dokonce na prezidenta.

Tereza působila jako společnice a před dvěma lety a šesti měsíci se chtěla dostat z Pákistánu s kufrem plným heroinu. Celníci zavazadlo otevřeli a našli skoro devět kilogramů této tvrdé drogy. Pak se spustil řetězec událostí. Pákistánské úřady Hlůškovou poslaly do vězení, kde si stále odpykává svůj trest

Stojí si za tím, že je nevinná

Při prvoinstančním soudu dostala osm let a osm měsíců za mřížemi. Samozřejmě se odvolala, ale odvolací soud na to dodnes nijak nereagoval. Vše zkomplikoval koronavirus a také pomalé vyřizování v tamním soudním systému. Pašeračka si stojí za svou nevinou a teď se obrátila na pákistánského prezidenta. Tamní novinář Alí Aršád to potvrdil Blesku.

Hlůšková napsala dopis prezidentu Pákistánu Árifovi Alvímu a také prezidentovi provincie Islámábád, ve kterém se nachází Láhaur. "Jsem nevinná. Do tohoto špinavého případu jsem byla zatažena," napsala Tereza a dodala, že celá kauza s pašeráctvím je jen spiknutí proti její osobě. "Doufám, že soud rozhodne spravedlivě," postěžovala si na zdržení odpovědi odvolacího soudu.

Související články

Další články