Přeje si, aby ji konečně odsoudili a tenhle kolotoč soudních stání se zastavil. Tereza H. hnije ve vazbě už osm měsíců. Na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru ji chytili celníci s devíti kilogramy heroinu už v lednu.

Podle informací Blesku se soud opět ničeho nedobral a jednání bylo odročeno na 10. září. „Měli by být vyslechnuti další dva členové celní správy a žena, která se v danou dobu nacházela na letišti,“ řekla deníku tisková mluvčí Ministerstva zahraničních věci Michaela Lagronová.

Už z dřívějška víme, že rodačka z Uherského Hradiště má ve vězení zdravotní komplikace spojené s velkým vedrem. Mělo by jít o blíže nespecifikované kožní obtíže. V ohrožení života sice není, ale problémy jsou to nepříjemné. K poslednímu soudnímu stání přišla zahalená už ne v šátku, ale zdravotní roušce.

Tereza zřejmě unikne doživotnímu trestu, o vydání do Česka, o nějž nejvíc usiluje, však může zatím jen snít. Jelikož Pákistán nemá s Českem dohodu o vydávání vězňů, vše bude na české diplomacii, která o tom s asijskou zemí už dříve začala jednat.