Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pašeračka Tereza a její plány na Vánoce v Česku se hroutí: Soud jí do nich hodil vidle

Pašeračka Tereza a její plány na Vánoce v Česku se hroutí: Soud jí do nich hodil vidle
Zdroj:
+ Další 2 fotografie
soud
Terezu Hlůškovou (24) stále ignoruje odvolací soud v Pákistánu, kde Češka sedí ve vězení za pašování drog. Svou žádost ke slyšení tak bude psát už počtvrté. Její právní zástupce ale stále věří, že se co nevidět vrátí domů za svou rodinou.

Středa 16. září měl být pro Terezu Hlůškovou dnem, kdy se jejím případem konečně začne zabývat odvolací soud. Mladá Češka sedí v pákistánském vězení za pašování heroinu a má si tam pobýt téměř 9 let. Tereza podala žádost o předčasné slyšení prostřednictvím svého nového právníka, soud byl ale opět přerušen. Soudkyně Ale Neelum ho z osobních důvodů odložila.

Právní zástupce pašeračky Terezy informoval, že musí podat novou žádost o předčasné slyšení. Soudu tak bude psát už počtvrté. "Tereza má smůlu. Žádost podali už třikrát, aniž by jednání začalo," řekl Blesku novinář Aršád Alí. Stejně jako Tereza, i její advokát si je jistý, že ještě tento rok bude osvobozena. "Tvrdí, že Tereza oslaví Vánoce v České republice," dodal Aršád.

Tereza Hlůšková byla v lednu 2018 zadržena pákistánskými celníky na letišti v Láhauru. Ti v jejím kufru našli téměř devět kilogramů heroinu. Za pašování drog jí byl v březnu 2019 vyměřen trest odnětí svobody na osm let a osm měsíců.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy