Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Pašeračka Lucie T. si musí v Brazílii počkat na rozsudek: Její dvouletá dcerka se vrátí domů

Zdroj: Facebook
+ Další 4 fotografie
rozdělení
Matka tří dětí Lucie T. se pokoušela propašovat z brazilského Sao Paula drogy do Thajska. Místní policie ji zadržela v září i s dvouletou dcerkou, se kterou vezla téměř 6 kilogramů kokainu. Ta bude už brzy úřady převezena do rodné země.

Lucii T. zatkli brazilští policisté 11. září, snažila se propašovat téměř 6 kilogramů kokainu ze Sao Paula do Thajska. Žena z Moravskoslezského kraje letěla i s dvouletou holčičkou do Brazílie na začátku září přes portugalský Lisabon, v den zatčení už měla mít namířeno do cílového Thajska. Kokain policisté našli ukrytý v obraze Poslední večeře od Leonarda da Vinciho, část drogy Lucie umístila i do šachovnice.

Pašeračka byla kvůli nutné péči o svou dceru přesunuta do domácího vězení. Dívenka by ale měla v doprovodu úřadů Brazílii brzy opustit. „Obecně platí, že ve spolupráci s Úřadem pro mezinárodněprávní ochranu dětí a dalšími příslušnými orgány je prováděna repatriace dítěte do ČR. Zastupitelský orgán v zahraničí pak zajistí převoz dítěte do Česka, kde si ho zodpovědná osoba převezme,“ uvedla pro server Blesk.cz Kateřina Vrbická z Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí.

Podle informací FTV Prima se už s ohledem na holčičku daly věci do pohybu a tudíž by její převoz do České republiky neměl trvat už dlouho. Až bude Lucie T. odsouzena, může zažádat o vykonání trestu v Česku. Ačkoliv Česko přímo s Brazílii dohodu o vydávání vězňů nemá, meziamerická úmluva o vzájemné pomoci v trestních věcech pro ni může být velkou nadějí, že si svůj trest skutečně odsedí ve vězení u nás.

Mohlo by vás zajímat

Další články