Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Partnery Ivany Trump tragicky obcházela smrt: Štaidl se zabil při nehodě, předchozí láska uhořela v Praze v dopravním letadle

Jiří Lahoda, Ivana Trump a Jiří Štaidl.
Zdroj: Profimedia, se souhlasem ČT
+ Dalších 5 fotografií
OSUD

Podnikatelka českého původu Ivana Trump (†73), která před pár dny nečekaně zemřela ve svém apartmá v New Yorku, měla ohledně citů často velkou smůlu. Jednu z největších jejích lásek Jiřího Štaidla (†30) zabila rychlá jízda, o pár měsíců dříve ale oplakávala i jiného svého ex, zpěváka a hudebníka Jiřího Lahodu (†26), který uhořel při leteckém neštěstí v pražské Ruzyni. Redakce eXtra se na to zeptala Áňi Štaidlové, exmanželky Ladislava Štaidla.

Ivana Trump: Dvě tragická úmrtí lásek

Ivana Trump byla prima holka. Před Jirkou chodila s kytaristou Jiřím Lahodou, který se zabil v letadle cestou domů z Kuby přes Moskvu. Letadlo se rozlomilo a shořelo při přistání na pražském letišti. Ten samý rok jí zemřeli tedy dva muži, kteří ji milovali. Ale tenkrát s Lahodou už nechodila,“ prozradila eXtra.cz Áňa Štaidlová, exmanželka Ladislava Štaidla.

K nehodě letadla došlo 19. 2.1973, textař Jiří Štaidl zemřel 9. října 1973.

Smrt 66 cestujících v pražské Ruzyni

Na palubě letadla Tupolev Tu-154 mířícího z Moskvy do Prahy bylo přesně 100 lidí: 13 členů posádky a 87 cestujících. Přežilo jich dohromady pouze 34. Jen pár jich však podle Technetu zemřelo v přímém důsledku nárazu, většina cestujících uhořela uvnitř letadla při následném požáru v důsledku poškození palivových nádrží.

Let probíhal v klidu, chvíli před dosednutím stroje na ruzyňské letiště se ale letadlo náhle sklopilo přídí k zemi a dostalo se pod sestupovou rovinu. Během chvíle pak přední část letounu narazila do země. Většina obětí byla v zadní části trupu, který zachvátil požár.

V troskách letadla zahynuli právě i členové doprovodné kapely zpěvačky Evy Pilarové. Na palubě měla původně být i samotná umělkyně, nakonec se však rozhodla pobyt v Moskvě prodloužit. Ze skupiny přežil jen baskytarista Petr Marcol.

Při vyšetřování nehody se ukázalo, že piloti špatně nastavili přístroje (stabilizátor letadla). Ovládání letadla nicméně údajně bylo příliš složité a k chybám to prý vyloženě vybízelo.

Karel Vágner: Jiřího Lahodu ženy milovaly

„Jirka byl můj obrovský kamarád. Že by měl něco s Ivanou Trump, to si nepamatuju, ale byl to nádherný chlap a holky ho zbožňovaly, a tak si to dokážu představit. Měl sice známost, dost komplikovanou, ale to by mu nicméně v ničem nebránilo. Nebyli jsme v té době vůbec svatí,“ vzpomíná pro eXtra.cz hudebník Karel Vágner.

Ten vysvětluje i to, jak se sám vyhnul zájezdu, kde měl původně být. „Nám se na Kubu, kde Eva vystupovala a odkud se všichni vraceli, znovu nechtělo. Tehdy nás ukecala Hana Zagorová, abychom s ní začali vystupovat. A to mě v podstatě zachránilo,“ tvrdí dnes.

„Přežil to Petr Marcol, který seděl na mém sedadle. Vyprávěl mi, že byl klaustrofobik, a tak měl v kapse pro jistotu nůž. To tehdy ještě vzít do letadla šlo. A po tom přistání viseli hlavou dolů, tak uřízl popruh, a protože viděl, jak tam je všude kouř, rychle vypadl z letadla na pole. Zlomil si ruku, ale utekl přes celé letiště až do bufetu, kde si dal pár vodek, aby mu to pomohlo zpracovat ten šok. A když pak záchranáři hledali posledního chybějícího pasažéra, našli ho až v centru Prahy v Redutě,“ prozrazuje pikantní a děsivou historku zároveň, kterou zmínil i v pořadu 13. komnata.

Smrt Jiřího Štaidla

Kromě Lahody Ivana Trump přišla při jiné nehodě právě i o Jiřího Štaidla. „Tehdy před tou události mi přiznala, že do Jevan, kde jsme všichni bydleli, jezdí jako blázen. Předpovídala si, že se jednou zabije. A pak to potkalo jejího Jirku. Strašně ho milovala. Když zemřel, celou noc v Jevanech pouštěla jeho slaďáky. Dalších deset let pak posílala na výročí jeho úmrtí kytku,“ doplnila Štaidlová.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy