Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Partner Stropnického promluvil o svatbě a miminku: Matěj si určil jednu podmínku, přiznává Krejčík

+ Další 4 fotografie

Herec Daniel Krejčík nechybí na žádném Prague Pridu a tento rok dostal nabídku ho dokonce moderovat. V rozhovoru pro eXtra.cz sdělil, jaký byl jeho coming out a zda se svým přítelem Matějem Stropnickým chtějí miminko či jestli chtějí jít do registrovaného partnerství.

Divadelní a filmový herec Daniel Krejčík bude již po šesté na festivalu Prague Pride, tento rok ho ovšem i moderuje, "Nejsem v moderování zkušenej a tradičně to odmítám, ale prý to bude sranda, tvrdili, tak snad nebudu trapnej," prozradil v rozhovoru pro eXtra.

Kromě hraní se Daniel věnuje i psaní. Nyní pracuje na své druhé knize, která, jak prozradil, začíná jeho coming outem. "Já jsem šel ven, když mi bylo 16, a pro moje rodiče to bylo náročný, protože jsme žili v malé vesnici a vše se tam vědělo" vzpomíná herec. "Byl jsem gay, a navíc ještě syn pohřebáků, byl jsem jak mimozemšťan," prozradil, jak ho vnímalo okolí po coming outu. Podle herce však rodiče potřebovali čas, který se prý vyplatil a přítele mají moc rádi. "Můj táta si s ním dokonce volá víc než se mnou," zasmál se Daniel.

Herec má již dlouhodobý vztah s politikem a hercem Matějem Stropnickým, se kterým žije na zámku v Osečanech na Sedlčansku. Pár je spolu sice už velice dlouhou dobu, ale prý nad registrovaným partnerstvím ani nad svatbou zatím nepřemýšlejí. "Matěj mi jednou řekl, že si mě vezme, až bude mít opravený zámek, což si myslím, že je tak za šedesát let," zasmál se Daniel.

Daniel Krejčík o dětech

Avšak nad dítětem by přemýšleli, ale chtěli by počkat, až bude možnost mít dítě legálním způsobem jako homosexuální pár. "Já bych ale hlavně chtěl, aby děti vyrůstaly v prostředí, kde budou chtěný a milovaný, a jestli to budou na světě nějaký děti, tak ty naše," dodal Daniel.

Daniel se také rozmluvil k tématu LGBT komunity a s ní často spojené slovo tolerance. "Slovo tolerovat se špatně chápe, nepřijde mi, že bychom já a můj partner měli být tolerovaní, nežijeme tak, že by jsme někoho štvali," vysvětlil.

Podle herce by se měla LBGT komunita naopak respektovat. "Nemusíte vše chápat, stačí to respektovat," doplnil. "Sexuální orientace neurčuje, jaký jsme lidi, když je někdo vůl, tak je vůl, a je jedno, jestli se mu líbí holky, nebo kluci," dodal důrazně.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy