Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Partička Green Day jsou pořád pankáči, televize je musela vypípat

Zdroj: archiv Green Day
+ Dalších 8 fotografií
KONCERT
Američtí Green Day jsou zpátky! Kapela vystoupila o přestávce při utkání NHL All Stars a vůbec se toho nebáli! Televize NBC, která utkání živě vysílala, měla co dělat, aby všechny jejich peprné nadávky, které měly jejich řádění na jevišti nejspíš dodat šťávu, stihla vypípat.

Po uzavření spolupráce s americkou NHL Green Day vystoupili o přestávce při utkání NHL All Star weekend v St. Louis a zahráli několik svých hitů.

Při vystoupení to frontman Billie Joe Armstrong pořádně rozjel a několikrát v průběhu písní hecoval diváky větami „Get your f******g hands in the air!“ a „Let's go f******g crazy!“. Zatímco komisaři NHL a vedení televize nejspíše trnuli strachy nad dopady tohoto vystoupení, uživatelé Twitteru si ho zamilovali a sociální síť jím na chvilku zahltili.

Problematická minulost nové písně Green Day

Kapela před dvěma týdnu vydala klip k jejich nové písni Oh Yeah. Členové kapely Green Day se ve videoklipu ocitli uvěznění ve spletité síti obrazovek a příběhů – zčásti bizarních, zčásti jak vystřižených ze života.

Samotná písnička už po prvním poslechu zní povědomě. Obzvlášť fanoušci úspěšného filmu Joker nejspíše poznají píseň v originále po tom, co uslyší refrén.

V něm je použitý sample z písně Do you Wanna Touch Me (Oh Yeah), kterou v originále nazpíval britský rockový zpěvák Garry Glitter. Ten byl odsouzen za sexuální zneužívání nezletilých dívek. Green Day si byli problematické historie autora originální písně velmi dobře vědomi, a proto se zavázali veškeré licenční poplatky z písničky věnovat Mezinárodní justiční misi (IJM) a Národní síti proti znásilnění, zneužívání a incestu (RAAIN).

Nová deska, tour a koncert Green Day na Rock for People

Green Day je jedna z mála světových punk/rockových kapel, která stále pravidelně koncertuje a ještě k tomu aktivně vydává nové desky. Sice už ne s takovou intenzitou jako tenkrát v devadesátkách, kdy se každé dva roky na pultech obchodů objevila nová deska, ale za poslední dekádu jim každé čtyři roky vyšlo nové album. To je na skupinu v jejich žánru s délkou fungování 34 let slušný výkon.

Vzhledem k tomu, že poslední desku vydali v roce 2016, letos se fanoušci mohou těšit na další. Album Father of All už Green Day postupně představují. První vlaštovkou byl právě výše zmiňovaný singl Oh Yeah!. Celé album spatří světlo světa 7. února.

Green Day pak v březnu vyrážejí na koncertní šňůru Hella Mega se 47 zastávkami. Nebude mezi nimi chybět ani Česká republika. Kapela zahraje na festivalu Rock for People u Hradce Králové.

Související články

Další články